Ürederm Hydro Losyon ne işe yarar? Ürederm Hydro Losyon nasıl kullanılır, ne kadar?

Uzman doktorların kuru cilde sahip olanlar için önerdiği, kullananların da memnun olduğu Ürederm Hydro Losyon, kışın soğuk havalarda kuruyan cildinize çok iyi gelecek. Peki Ürederm Hydro Losyon nasıl kullanılır? Ürederm Hydro Losyon ne kadar? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ürederm Hydro Losyon’un etken maddesi Üre’dir. Cildin su tutma kapasitesini arttırarak nem seviyesini yükselten bu losyon, ölü hücrelerden oluşan derinin son tabakası olan boynuzsu tabakanın yumuşatılması, kronikleşmiş kuru cilt durumlarının eşlik ettiği deri hastalıkları ve balık pulu görünümündeki  kuru cilt hastalığının tedavisinde kullanılır.Hızlıca nemlendirme özelliği olan Ürederm Hydro Losyon, sıvı yapıya sahip olsa da akıştan değil, kremsidir. En kullanılan formülasyonı Urederm hyra% 10 100 mg 200 gr’dır. Dışarıdan sadece deri üzerine masaj yaparak uygulanan bu losyon, eczane dışında herhangi bir yerde satılmıyor. Uzman doktorların reçetesi üzerine kullanılması tavsiye edilen Ürederm Hydro Losyon’un bir de Lipo olanı vardır. Arasındaki fark yalnızca Lipo’nun daha yoğun nemlendirme özelliğinin olmasıdır. 

PEKİ ÜREDERM HYRA VEYA LİPO HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

Cildin herhangi bir bölgesinde kuruluk, ya da pul pul dökülme,aşınma var ise bu losyonu kullanabilirsiniz. Aynı şekilde kuru ciltli kişilerin mutlaka denemesi gereken bir losyondur. Balık pulu görünümünde deri sorunlarının tedavisinde kullanılabilen Ürederm Hydro Losyon, ayak tabanındaki ayakkabıdan dolayı oluşan deri sertleşmelerinde de kullanılabilir. Vücudunuzun herhangi bölgesinde kuru ve pul pul dökülme varsa kolayca uygulayabilirsiniz. 

ÜREDERM HYRA LOSYON NASIL KULLANILIR?

Mutlaka uzman reçetesi üzerine kullanılması gereken bu losyonun etken maddesi Üre’ye karşı hassasiyetiniz vara yan etkileriyle karşılaşabilirsiniz. Eğer bu losyonu uzman doktorunuz yazdıysa onun tavsiye ettiği şekilde uygulamalısınız. Bunun dışında;

Öncelikle uygulayabileceğiniz bölgenin temiz olmasına özen gösterin. Parmak ucunuza nohut büyüklüğünde alarak bölgeye hafif masaj yaparak yedirin. İlaç deri tarafından emildikten sonra isterseniz bandajla kapatabilirsiniz. Günde 1 ya da 2 defa sürmeniz yeterli olacaktır.

ÜREDERM HYRA LOSYON NE KADAR?

Sadece eczanelerde reçete ile alabileceğiniz Ürederm Hydro Losyon, 18.86 TL’den satılmaktadır. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir