Ünlülerin kış için güzellik sırları

Her daim göz önünde olan Çağla Şıkel, Ece Sükan, Ahu Yağtu gibi ünlülerin kış aylarında ciltlerine nasıl baktığını merak ediyor musunuz? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için ünlülerin kışın yaptığı özel bakım sırlarını açıklıyoruz.

Çağla Şikel doğal güzelliği tercih ediyor!

“Bakıma oldukça düşkünüm. Cildim yoğun makyaja maruz kaldığı için özellikle temizleme adımına çok dikkat ediyorum. Aslında, dönemin ihityaçlarına göre seçimler yapıyorum. Youtube kanalımda tariflerini paylaştığım gibi doğal bitkiler hazırladığım tarifler de var, içeriden beslemek için kaliteli markalardan kolajen kullanımı da. Tüm bunlara ek olarak, her mevsim bol bol su içiyorum. Kışın nemlendirici kullanmayı asla ihmal etmiyorum. Cildimi makyajlı olsa bile her daim canlı tutan bir losyonum var. Onu her zaman kullanıyorum.” diyor.

Ece Sükan ise ipekten hoşlanıyor!

“İçeriğinde ipek bulunan ürünler cildime çok iyi geliyor. Kış aylarında özellikle yoğun nemlendirici özelliği bulunan ürünlere ağırlık veriyorum. Haftada bir kez peeling uyguluyorum. Bu sayede cildimin her zaman canlı kalmasını sağlıyorum. Göz çevresi bakımına çok önem verdiğim için kullandığım özel ürünler var. Ayrıca bol bol su içiyorum.” diyor.

Ahu Yağtu hassas cildini önemsiyor!

“Oldukça hassas bir cildim olduğu için kışın kullandığım bakım ürünlerine ayrı bir özen göstermem gerekiyor. Dermatolog kontrolünde cilt bakım ürünleri kullanıyorum. Zeytinyağını seviyorum ve saçlarımı saf zeytinyağı ile nemlendiriyorum. Bol bol su içiyorum.”

Burcu Kara ise temizliğe dikkat ediyor!

“Cildimin temizliğine ve makyaj sonrasında temiz kalmasına çok önem veriyorum. Bunun için cilt temizleme ürünlerine çok değer veririm. Makyaj yaparsam mineral bazlı ürünler kullanıyorum. Kışın cildim kızardığı için hassas ciltlere özel bir bakım uyguluyorum. Soğuk havada cildimin nemsiz kaldığını hissettiğim zaman mutlaka nemlendirici uyguluyorum. Cildim için eczanede satılan dermatolojik ürünleri kullanıyorum.”

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir