Tüy nasıl sarartılır? Evde tüy sarartma yöntemleri

Kadınların korkulu rüyası olan istenmeyenler tüyler yapılan yanlış yöntemler veya hormonel bozukluklar nedeniyle başa çıkılmaz bir hale gelebilir. Özellikle yaz aylarında rahatsız eden bu durumu engellemek için tüy sarartma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Uzmanların önerdiği tüy sarartma yöntemlerini deneyen birçok kişi olumlu sonuçlarla karşılaştığı görülmüş aynı zamanda ağrısız ve acısız bir şekilde tüylerinden kurtulmuştur.

Vücudumuzdaki tüyler, ter bezlerinin çalışmasına yardımcı olarak toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Bu tüyler bazı kişilerde sarı seyrek olurken bazılarında ise siyah köklü ve kalın olarak başa çıkılmaz bir hale gelebilir. Çoğunlukla hormon bozukluğu, yan etkili ilaç kullanımı gibi nedenler bu tüylerin belirginleşmesine neden olur. Kadınları toplum içerisinde rahatsız eden bu durumu ortadan kaldırmak için evinizde malzemeleri kullanabilirsiniz. Ayva tüyleri olarak bilinen bu tüyleri koparmak ya da ağda yöntemleri ile yok etmek vücudun fazla terlemesine neden olurken farklı sorunlara da neden olabilir. Bu yüzden sarartma yöntemlerini kullanmak ideal bir tercih olacaktır. Peki tüyler nasıl sararır? Tüy sarartma yöntemleri nelerdir? Evde tüy sarartma yöntemleri nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim…

OKSİJEN SUYU İLE TÜY SARARTMA YÖNTEMİ

MALZEMELER

Oksijenli su
Pamuk

YAPILIŞI

Hidrojen perosit olarak bilinen oksijenli su, tüylerinizi sarartmak için kullanabileceğiniz pratik ve etkili yöntemlerden biridir. Yapmanız gereken şey çok basit. Oksijen suyundan pamuğa birazcık dökün ve sarartmak istediğiniz bölgeye sürüp, biraz bekletin. Tüylerinizin hızlı bir şekilde sararmasını istiyorsanız, örneğin kolunuza oksijenli su sürüp 25 dakika kadar güneşte bekleyin. Güneş tüylerin kısa sürede sararmasını sağlayacaktır. 

LİMONLA TÜYLERİNİ SARARTMA

MALZEMELER

1 adet limonun suyu
Yarım bardak su

YAPILIŞI

Bir kasenin içerisine suyu ve taze sıkılmış limonun suyu koyup karıştırın. Pamuğu bu karıştırma kabının içerisine batırıp sarartmak istediğiniz yere sürün. Bu yöntemle kol ve bacak tüylerinizi sarartmak istiyorsanız en az 2 saat güneşte beklemelisiniz. Bu yöntemi yüzünüze deneyeceksiniz kulağınızın arka kısmına sürüp kızarıp kızarmadığını test edin. Eğer şişme, tahriş ya da kaşıntı yoksa yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Haftada 1-2 defa deneyebilirsiniz.

NOHUT UNU İLE TÜY SARARTMA

MALZEMELER

1 yemek kaşığı nohut unu
Yarım yemek kaşığı süt
1 tatlı kaşığı zerdeçal

YAPILIŞI

Derin bir kasenin içerisinde tüm malzemeleri homojen olana kadar karıştırın. Macun kıvamına geldiğinde tüylerin rengini açmak istediğiniz bölgeye sürüp, 15 dakika bekletin. Temiz bir bezi ılık suya batırıp, masaj yapar gibi yüzünüzden çıkarın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir