Süt ve mama için annelerin ihtiyacı olacak 6 ürün! Bebek çantası nasıl hazırlanır?

Evden dışarı çıkacak olan bebekli ailelerde annelerin mama hazırlarken işine yarayacağını düşündüğümüz ürünleri sizler için derledik. Ek gıda dönemindeki bebeklerde sü ve mama için annelerin ihtiyacı olacak 6 ürün ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz! Mama hazırlarken yanınızda olması gereken eşyalar neler? Süt ve mama için gerekli olan malzemeler…

Bebeğiyle beraber dışarı çıkan annelerin en çok sıkıntı çektiği durumlardan birisi de bebeğine en rahat nerede ve nasıl mama hazırlayabileceğidir. Emzirme dönemindeki bebeklerde bile anneler süt verebilmek için dışarıda özel alan arar iken, ek gıdaya geçiş yapan bebeklerin anneleri mama hazırlamak için gerekli birçok şeyin yanında bulundurması zorunda olacağı için kendini strese sokabilir. Bizde bu konuda sıkıntıya düşmemeniz için bebeğinizle dışarıdayken yanınızda bulundurmanız gerekenleri listeledik. İşte evden dışarı çıkarken yanınızdan ayırmamanız gerekenler…

BEBEK BESLENMESİNDE YANINIZDAN AYIRMAMANIZ GEREKEN ÜRÜNLER

TERMAL ÇANTA

Suyu ısıtın ve cam biberonun içerisinde birkaç saat sıcak tutacak termal bir çantada muhafaza edebilirsiniz

MAMA ÖLÇEK KAPLARI

Mama hazırlamak sizi zorlamasa da dışarı çıktığınızda biraz daha pratik çözümlere ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle taşıyabileceğiniz mama kapları mükemmel bir çözüm.

MAMA SAKLAMA KAPLARI

Dışarı çıktığınızda yanınızda bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri de mama saklama kapları olacak. Dökülmesini önleyen kapakları sayesinde toz mamaları, dışarda durduğunuz süre zarfında koruyabileceksiniz.

İŞLEVSEL ÖNLÜK

Silinebilir nitelikte olan önlükleri yanınızda bulundurabilirsiniz

ISITICILAR

Arabada seyahat ederken ya da uzun süren uçak seyahatlerinde hem mama suyunu ısıtabilirsiniz

HAZIR BEBEK MAMALARI

Bunları yanımda taşıyarak kendime yük edemem diyorsanız veya hazırlayacak zamanınız yoksa o zaman hazır bebek mamalarını kullanabilirsiniz. Devam sütü, biberon maması, kavanoz mama gibi alternatifler sayesinde bebeğinizin vücuduna alması gereken vitamin ve mineralleri es geçmemiş olursunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir