Spor ve diyet yaparak zayıflama! Evde zayıflamak için en etkili spor hareketleri (Bölgesel)

Gerçekten hayallerinizdeki gibi ince ve kusursuz görünümde bir fiziğe kavuşmak istiyorsanız, diyet ile sporu aynı anda idare etmek zorundasınız. Düzenli bir şekilde ilerleyebileceğiniz sağlıklı zayıflama programlarında spor ve diyet yaparak nasıl kilo verilir? Evde zayıflamak için en etkili hareket hangisi? Evde zayıflatan spor hareketleri neler? Spor ne zaman yapılmalı?

Herkesin metabolizması farklı çalıştığı için şu kadar sürede kesin olarak şu kadar zayıflanacağına dair bir durumdan söz etmek pek doğru olmaz. Kilo vermek için sporu ve diyeti kafaya koyan kadınların sabırla göstereceği uğraşları sonrasında elde edeceği sonuçlar kimilerini yıldırıp diyeti ya da sporu bırakmaya itse de kimileri de gerçekten zayıfladığını görünce formunu kaybedip eski haline dönmemek için zayıflama programına devam eder. Spor salonlarına tonlarca para vermek yerine evde düzenli ve disiplinli bir şekilde uygulayabileceğiniz hareketlerle bölgesel yağ yakma sağlayabilirsiniz. Bizde kilo vermek isteyen kadınların işlerine yarayacağını düşündüğümüz bazı zayıflama hareketlerini derledik. Tüm bunların dışında birde sağlıklı beslenme programları ile diyet listelerine sıkı sıkıya tutunabilirsiniz! Ancak sağlığınızı etkileyecek her müdahalede olduğu gibi uymayı düşündüğünüz bu diyet listelerini de muhakkak doktorunuza danışın! Herhangi bir olumsuzluktan söz edilmediyse uygulayabileceğiniz bazı zayıflama kürlerini ve sıkılaştıran incelme hareketleri için haberimizi inceleyebilirsiniz…

SPOR VE DİYETLE NASIL KİLO VERİLİR?  EVDE KOLAY ZAYIFLAMA:

Fiziksel görünümüne dikkat eden kadınların daha çok özen gösterdiği egzersiz hareketlerin istenilen sonucu sağlaması için düzenli uygulanması önemlidir. Elbette ki bu demek değildir ki sadece yemeyi bırakarak kilo verilebilir. İkisini de aynı anda uygulamanızı gereken zayıflama programında etkili sonucu göremiyorsanız nerede yanlış yaptığınızı gözden geçirebilirsiniz.

ZAYIFLAMAK İÇİN EN ETKİLİ SPOR HAREKETLERİ! EVDE SPOR EGZERSİZLERİ

SPOR YAPARAK 1 AYDA KAÇ KİLO VERİLİR?

Vücuttaki fazlalık yağlanmadan en kolay haliyle kurtulmak isteyen kimselerin uygulaması gereken ilk adım etkili spor egzersizleridir. Bu esnada tercih edilebilecek olan hareket vücuda en uygun olan hareketlerdir. Düzenli yapacağınız spor hareketleri ile 1 ayda kilolarınızdan kurtulabilirsiniz! İşte 1 ay kadar kısa sürede zayıflayabileceğiniz spor faaliyetleri…

Günlük sadece 30 dakika bisiklet sürerek 1 ayda en az 5 kilo,

Günlük  en az 45 dakika yürümek  en az 4-5 kilo,

Düzenli squat yapanlar 1 ayda en az 6 kilo,

Şınavla en az 8-9 kilo,

1 ay düzenli mekik çekenler az 6-7 kilo,

Evinizin merdivenlerini de aynı azimle çıktığınızda 1 ayda en az 7-8 kilo zayıflayabilirsiniz.

SPOR HANGİ SAATLERDE YAPILMALI? SPOR NE ZAMAN YAPILMALI?

Boş vakitlerini sporla değerlendirmek isteyen kimselerin bilmesi gereken önemli bir detay var ki oda spordan daha etkili bir sonuç alabilmek için vücudun biyolojik saatine uyulması gerektiğidir. Vücudun bedensel aktivite olarak en çok aktif olduğu zamanı, kişinin en çok uyan farklı antrenmanı denemesiyle sağlanabilir. Hangi egzersiz türü olursa olsun günlük 30 dakikalık fiziksel aktivite fayda sağlar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir