Silverdin Krem ne işe yarar? Silverdin Krem nasıl kullanılır? Silverdin Krem fiyatı

Günümüzde yanık ve yara kremi olarak bilinen Silverdin krem, bilinmesine karşın yaraların ve yanığın iltihap kapmasını önlemek için sıklıkla kullanılmaktadır. Yanık ve yara için kullanılan en etkili kremler arasında bulunan Silverdin krem, yaraların ve yanığın iltihap kapmasını önlemek için sıklıkla kullanılmaktadır.Peki Silverdin Krem ne işe yarar? Silverdin Krem nasıl kullanılır? Silverdin Krem fiyatı nedir? öğrenmek istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Silverdin krem, içerisindeki etken madde olan gümüş sülfadiazin sayesinde bakterilerin cilt yüzeyinde gelişmesini ve artmasını engeller. Her türlü yara ve yanıklarda oluşan iltihaplara sebep olan bakterileri yok eder. Eczanelerde reçete ile satılan bu krem 40 gramlık kutularda ve 400 gramlık kavanozlarda reçete ile satılmaktadır. Her 1 gramı silverdin 10 mg gümüş sülfadiazin içerir. Her türlü mikrop oluşumunu engelleyen ve enfeksiyonlara sebep olan bakterileri yok eder. Yatak yaralarının neden olduğu iltihabı önler. Genel olarak doktorların reçete ile verdiği silverdin kremi eczanelerden reçetesiz olarak da alabilirsiniz.

SİLVERDİN KREM NASIL KULLANILIR?

Silverdin krem nasıl kullanılır sorusunun cevabı çok basittir. Öncelikle doktorunuzu size reçete ettiği şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Silverdin krem prospektüs kısmını iyi bir şekilde okuyun. İçerisindeki etken maddeye karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın ya da doktorunuza danışın. Genel olarak kullanım şekli ise;

Doktorunuz tarafından size nasıl reçete edildiyse o şekilde kullanın.

Herhangi bir yan etkisini hissettiğiniz silverdin kremin kullanımı bırakıp doktorunuzu bilgilendirin.

İçerisindeki etken maddeye karşı herhangi bir alerjiniz bulunuyorsa kesinlikle kullanmayın.

Silverdin kremin uygulanacağı yara ve yanık olan bölgeyi öncelikle temizleyin.
Yanmış veya yara olan ölü deriyi ( çok büyük değilse ) alın.

İnce bir tabaka halinde bölgeye sürün.

Üzerine varsa tedavi amaçlı kullanılan sargı bezi ile sarın. Eğer sargı beziniz yoksa steril edilmiş bir bez ile kapatın. Günlük kullanım dozu olarak da 1 defa sürmeniz yeterli olacaktır.

SİLVERDİN KREMİN FİYATI NEDİR?

Silverdin krem hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satılmaktadır. Ancak reçeteli satıldığı zaman bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır. Silverdin krem fiyatı 8.32 TL’dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir