Sezonun renkleri ile sonbahar makyaj nasıl yapılır?

Yılın en serin ve yağmurlu geçen aylarından biri olan sonbaharda doğal görünen bir makyaj yapmak ve yılın trendlerine ayak uydurmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız önerilere göz atabilirsiniz. İşte sezonun renkleri ile yapılan makyaj hakkındaki tüm detaylar…

Makyaj sevenlerin merakla beklediği sonbahar ayları geldi. Özellikle buğulu yani dikkat çeken bir göz makyajının yapıldığı sonbahar aylarında bazı far ve ruj tonlarını kullanarak sezonun renkleriyle uyumu kolayca yakalayabilirsiniz. Kahve ve bordo tonlarının ağırlıklı olduğu sonbahar aylarında kısa saçlarınızla muhteşem görünebilirsiniz. Sonbahar göz makyajı trendlerinde de yer alan ışıltılar, bronz, altın ve gümüş tonlarıyla da birleşmeye hazırlanıyor. Siz de bu parıltıların dünyasına gidip güzelliğinizin daha da ışıldamasını isterseniz, siyah dumanlı göz makyajınıza altın gölgeler verebilirsiniz. Gelin birlikte sonbahar aylarına özel makyaj yapalım…

İŞTE TÜM DETAYLARIYLA MUHTEŞEM SONBAHAR MAKYAJI

Makyaja önce primer ya da baz kullanarak başlamanız cildinizdeki sivilce lekelerini kolayca kapatmanıza yardımcı olacak hem de yağmurlu havalarda bile akıp, bozulmayacak bir makyaj yapabilirsiniz.

Soğuk ve rüzgarlı havalarda cildiniz kuruyup makyajınızın kötü görünmesine neden olabilir. Bu yüzden makyaj bazını nemlendirici etkili seçebilir ya da içerisinde gliserin olan bir fondöten kullanabilirsiniz.

Gelelim makyajın en önemli adımına! Tabii sonbahar makyajının en önemli gözlerinizde kullanacağınız renk tonlarıdır. Yeşil, bordo, kahvenin tonları ya da mor gibi farları uygulayarak sezonun modasına ayak uydurabilirsiniz. 

Gözlerinize farı da uyguladıktan sonra çok ince, sadece kirpik diplerinize olacak şekilde eyeliner sürebilirsiniz. Maskarayı da tamamlayarak göz makyajınızı noktalayabilirsiniz.

Yüzünüze renk katmak ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek istiyorsanız şeftali tonlarında bir allık uygulayabilirsiniz.

Koyu kahve renklerinde süreceğiniz ruj ile makyajınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir