Ramazan Bingöl’den lokum gibi kavurma tarifi! Kavurma pişirmenin püf noktaları neler?

Kurban bayramının olmazsa olmazı kavurma ve mis gibi mutfağı saran et yemekleridir. Ancak birçok kişi eti pişirirken hatalar yaparak, etin sert olmasına ya da dinlendirmeden pişirdikleri için tadının lezzetli olmaması konusunda sorunlar yaşıyor. Tüm bu sorunları ortadan kaldıracak, bayram kahvaltısında adeta lokum gibi bir kavurma yiyebileceğiniz tarifi et restoran zincirlerinin sahibi Ramazan Bingöl verdi.

20 yılı aşkın tecrübesini 2008 yılında “RB Et Lokantası’nı” kurarak farklı bir konsept ile sektöre yeni bir soluk getiren Ramazan Bingöl,  2011 yılında ise “Geleneksel Lezzetler” markası ile geçmişten bugüne gelen birçok lezzeti restoranlarında ve sanal mağazasında satışa sunmuştu. Şimdilerde Bayrampaşa, Esenler ve Ümraniye olmak üzere üç farklı restoranın sahibi olan Ramazan Bingöl, milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Restoranında hazırladığı grup menülerle dikkat çeken Bingöl, kurban bayramı öncesinde lokum gibi et pişirmenin püf noktalarından et pişirirken kullanılan baharatlara kadar birçok soruyu “yasemin.com mikrofonuna” yanıtladı. 

Türk mutfağının olmazsa olmazı olan etin en sevilen lezzetlerinden biri olan kavurmayı baharatsız pişirme tavsiyesinde bulunan Ramazan Bingöl, etin but kısmından kendi yağında pişmesi gerektiğini vurguladı. 

Etle beraber demirhindi şerbeti içilmesini öneren ünlü işletmeci bu geleneğin Osmanlı Dönemi’nden geldiğini belirterek, demirhindi şerbetinin etin tadını daha yoğun alınmasını sağlarken ayran gibi diğer içecekler etin yanına yakışmadığı hakkında açıklamalarda bulundu. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir