Pruzon Pomad ne işe yarar? Pruzon Pomad nasıl kullanılır?

Pruzon pomad; İçeriğinde bulunan bitkisel ve doğal özler sayesinde pek çok kullanım olanı bulunan etkili bir merhemdir. Pruzon merhem 40 gramlık alüminyum tüplerde ve tek kullanımlık paketler şeklinde satılmaktadır. Pruzon krem fontöten görüntüsünde olduğundan sürüldüğünde belli olmaz. Pruzon merhem bilinen aksine sadece sadece kaşıntı kremi değildir. Bitkisel bir ürün olan pruzon pomad ister bebeklerde isterse yaşlılarda rahatlıkla kullanılabilir. Prozon Pomad‘da aktif olarak 4 ana bitkisel ve doğal öz bulunur.Bunlar; Kalamin, Çinko Oksit, Glycyrrhiza glabre (meyan kökü özütü) ve Çay ağacı yağıdır. 

Pruzon pomad bu 4 içeriği barındıran tek kremdir. Bir tüpte bu 4 bileşenin bulunma yoğunluğu ise;

Kalamin % 4,
Melaleuca alternifolia (TTO,Tea tree oil,çay ağacı yağı) % 1,
Çinko oksit % 5,
Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü extractı) % 1.

PRUZON POMAD NEYE İYİ GELİR?

Ellerde ve yüzde görülen egzema tedavisinde kullanılan kortizonlu kremlerin aksine mutlaka pruzon pomad kullanmak sornunun kısa sürede ortadan kalmasına sebep olacaktır. Yüzde yağlı egzama tedavisinde pruzon kısa sürede iyileştirme sağlamaktadır. pruzon krem seboreik dermatit Egzama yüzde görülebileceği gibi yağlı saç ve ciltte görülmektedir. Yağlı egzama tedavisinde olumlu sonuçlar verildiği görülmüştür. Pruzon krem seboreik dermatit sorunlarında doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Cildi onaran ve koruyan Pruzon merhem ciltte tabaka oluşturarak cildi korur. Diğer kullanım alanları ise;

Bebeklerde oluşan pişikler,
Kurdeşen,
Genital kaşıntılar,
Makat bölgesinde oluşan kaşıntılar,
Yaralarda,
Cilt tahrişlerinde.

PRUZON POMAD NASIL KULLANILIR?

Pruzon merhem kullanım şekli kullanılacak bölgenin durumuna göre değişse de genelde kullanım yöntemleri aynıdır. İlk 3 gün kaşıntının olduğu bölgeye sabah ve akşam ince tabaka halinde sürülür. 3. günün sonunda günde 1 defa sürmek yeterlidir.

PRUZON POMAD YAN ETKİLERİ

Pruzon merhem nerede kullanırsanız kullanın bilinen bir yan etkisi yoktur. Zaten bu kremin tercih edilmesindeki en büyük etken ise her hangi bir yan etki bulunmamasıdır. Çok nadir olarak kızarıklık görülse de genelde 1-2 gün içerisinde yok olmaktadır.

PRUZON POMAD FİYATI

Bu kadar etkili olan pruzon pomad fiyatı etkisi büyük ama fiyatı küçük kremler arasında yer almaktadır. Pruzon krem fiyatı 23-30 TL arasında değişmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir