Patates diyeti nasıl yapılır? Örnek diyet listesi! Haşlanmış patates ile yoğurt diyeti

Kızartmaya göre çok daha sağlıklı bir pişirme yöntemi olan haşlama ile patates yemeye diyette de devam edebilirsiniz. Haşlanmış patates kaç kalori? Haşlanmış patates yemek kilo aldırır mı? Kilo verebileceğiniz örnek haşlanmış patates diyeti nedir? Haşlanmış patates ile yoğurt diyeti nasıl yapılır? Patates yiyerek nasıl kilo verilir? Yoğurt ile haşlanmış patates diyeti nasıldır? İşte kilo verdiren haşlanmış patates diyeti…

Sabah kahvaltılarında daha çok kızartılarak tercih edilen akşamleyin ise yemek olarak tercih edilen patates normalde bol miktarda nişasta içerir. Nişastalı olmasına rağmen yağı olmadığı için diyette tercih edilebilecek olan haşlanmış patates tüketimi ile sağlıklı bir pişirme sağlanabilir. Demir, Folik asit, lif ve potasyum gibi vücuda gerekli olan besin değerlerini içinde bulunduran haşlanmış patateslerin tüketileceği zaman kalori miktarına dikkat etmek gerekir. Gündelik yaşantısında sofrasından patatesi eksik etmeyen kimselerin kolaylıkla uygulayabileceği haşlanmış patates sayesinde fazlalık kilolarınızdan kurtulmaya çalışabilirsiniz. Doktorunuza sormadan uygulamamanız gereken patates diyetinde bilinmesi gerekenleri sizlere derledik. Haşlanmış patates yiyerek nasıl zayıflanır? Kilo verdirdiği öne sürülen patates diyeti…

Gramaj ve porsiyonuna göre haşlanmış patatesin kcal değerleri: 

1 küçük porsiyon (100 gr) 1 adet haşlanmış patates kalori değeri 93 kcal
1 orta porsiyon (200 gr) haşlanmış patates 183 kcal
1 büyük porsiyon (300 gr) haşlanmış patates 279 kcal.

HAŞLANMIŞ PATATES KİLO ALDIRIR MI?

Diyete uygun şekilde haşlayacağınız patates sebzesi ile kilo vermeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yağ ve tuz kullanmadan haşlama ile pişireceğiniz patatesleri parçaya ayırmadan önce bir müddet dolapta bekletin. Böylelikle gerekli vitamin ve minerali alacak ve düşük kalori ile öğünü atlatmış olacaksınız.

HAŞLANMIŞ PATATESİN KİLO ALDIRAN PİŞİRME YÖNTEMİ:

Patatesleri yağ ile haşlayıp ardından ezerek içine süt, tereyağı veya peynir gibi malzemeler katarak püre haline getirirseniz besin değerlerini yok etmiş olursunuz. Haşlanmış patates yiyerek kalori sınırını aşmak istemiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz gibi içine bir şey ilave etmeden haşlama yöntemi ile patatesleri pişirmeniz en doğrusu olacaktır.

HAŞLANMIŞ PATATES İLE DİYET NASIL YAPILIR?

Örnek diyet listesi:

1.gün

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 8 yemek kaşığı yoğurt

2.gün:

Kahvaltı: 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 8 yemek kaşığı yoğurt

3.gün:

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 4 yemek kaşığı yoğurt

NOT: Diyeti uygularken her gün 2 litre su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Şeker kullanmadan günlük 3 bardağı aşmayacak şekilde siyah çay ya da yeşil çay içebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir