Ozon yağı nedir? Ozon yağının faydaları nelerdir? Ozon yağı nasıl kullanılır?

Ozon güneş ışınlarına karşı dünyayı koruyan bir tabakadır. Aynı zamanda gökyüzünün mavi olmasını sağlar. Bu gaz tutulmamasına rağmen peki yağı nasıl elde edilir? Ozon yağının faydaları nelerdir? Ozon yağı nasıl kullanılır? Sizler için çok merak edilen bu soruları araştırdık. Haberin detayında ozona dair her şeyi bulabilirsiniz.

Ozon havada gaz halinde dolaşır bu yüzden depolanması imkansızdır. Bu gazı havanın en temiz olduğu orman ve deniz kenarlarında oksijen aracılığı ile vücuda alırız. Yüksek derecede antioksidan etkisi olan bu yağı bazı ülkeler gıda, sağlık, lojistik, tekstil gibi sektörlerinde kullanmak için özel tesisiler kurulmuştur. Özellikle bu tesislerde cerrahi cilt bakımı yapılır. Zeytinyağı, susam, jojoba ve buğday yağlarının karışımı ile elde edilir. Ancak bu yağların en saf halleri olmalıdır. Çünkü fotosentez etkisi ile bu besinlere ozon yer eder. Bunun sayesinde de ozon yağı yapılır. Özellikle zeytin yağının içine sinen ozon koyulaşır ve zamanla jel kıvamını alır. Uzun yıllar kullanılabilir. Ciltteki tüm deforme durumlar sırasında özel ve doğal tedavi olarak kullanılan bir yöntemdir. 

OZON YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

Karaciğer aşırı yağlandığında ciltte ciddi derece de akne ve sivilce çıkar. Bu tedavisi zor bir cilt problemine dönüşür. Bu rahatsızlığın en etkili tedavisi ise ozon yağıdır. Kısa sürede cilt tabakasında bulunana kiri azaltarak cilt yüzeyinin pürüzsüz olmasını sağlar. Bunun yanı sıra oluşan derin çukur ve tabakaları giderir.

İltihap sonucu oluşan ağız uçukları içinde doğal tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Bu uçuklara neden olan virüsleri yok etmede de oldukça etkilidir. Gargara olarak kullanıldığında ise diş ve diş eti hastalıklarının riskini azaltarak diş yüzeyinde oluşan kalın kir tabakasını da yok eder.

Üst solunum yollarına bağlı gelişen göğüs ağrısı ve öksürük içinde masaj yaparak göğse uygulanır. Bu uygulama kısa sürede göğüsteki iltihabın balgam yolu ile atılmasını sağlarken kuru öksürüğü de kısa sürede bitmesini destekler.

Ciltte bazı genetiksel durumlara bağlı gelişen bozuk cilt rengini eşitler. Bu özelliği sayesinde Sedef, egzama, üritere ve vitilio gibi ciddi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bunun yanı sıra ciltteki hücre metabolizmasının hızını artırarak. Selulit ve varis gibi cilt problemlerinin tedavisinde de kullanılır. 

Kas yırtılması ve gerilmesi gibi durumlar esnasında kullanıldığında kasın gevşemesine ve hasar almadan eski fonksiyonuna dönüşür. Aynı zamanda romatizma, kemik ve eklem ağrıları sırasında da kullanıldığında iyileştirici etkisi vardır. 

Yüksek oranda antioksidan olan bu yağ masaj olarak uygulanan her ağrının kısa sürede dinmesini destekler. 

Gece yatmadan boyun, bacak ve yüzü uygulandığında rahat bir uyku sağlar. Aynı zamanda cildin elastikiyetini artırır.

– Saç derisine masaj yaparak uyguladığınız ozon yağı kısa sürede kepek ve saç derisinde meydana gelen yara gibi oluşumları iyileştirir. Bebeklerin pişiklerinde de kullanılabilir. 

– Tırnak mantarı toplumun yüzde 30’unda görülen bir rahatsızlıktır. Genetik ve çevresel faktörlerden dolayı ortaya çıkan bu rahatsızlık, tırnak kaybının yanı sıra estetik açıdan da oldukça rahatsız edici bir duruma neden olur. Bu hastalığı tırnak kaybı olmadan tedavi etmenin en doğal yolu da ozon yağından geçer. Ozon yağını tırnağa sürüp streçleyin ve yarım saat bekleyiniz. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir