Oduncu gömlekler nasıl kombinlenir? Oduncu gömleklerine en çok yakışan ayakkabılar

Kareli gömlek olarak da bilinen ve yalnızca kış aylarında giyildiği şeklinde bir yanılgıya sahip olunan oduncu gömleklerle yaz ayları için de şık, spor ve dikkat çekici tarzlar oluşturabilmeniz mümkündür. Peki oduncu gömlekler nasıl kombinlenir? Oduncu gömleklerine en çok yakışan ayakkabı modelleri nelerdir? Oduncu gömlek kombinleriyle ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar haberimizde.

Sokak modasının en trend parçalarından olan oduncu gömlekleri, salaş ve cool görünümü sağlamak isteyenlerin her zaman ilk tercihi olur. 1990’lı yıllarda en çok tercih edilen gömleklerden olan oduncu parçalar, günümüzde her yaştan insana hitap ediyor ve büyük ilgi görüyor. Birçok kişi için oduncu gömleği değince akla ilk olarak erkekler gelir ancak artık kadınlar arasında daha popülerdir. Yalnızca kışın değil bahar ve yaz aylarında da tercih edilen oduncu gömleklerini, etekler, pantolonlar ve şortlarla kombinleyebilirsiniz.

Yaz ayları için kombinlerken, oduncu gömleklerini ceket olarak kullanabilirsiniz. Bunu uygularken içinize askılı bir bluz giyebilirsiniz. Özellikle serin yaz akşamları için ideal bir üst kombini olacaktır.

ODUNCU GÖMLEK İLE ŞIK VE HAVALI OLMANIN YOLLARI

Oduncu gömlekleri, giyen kişiye salaş görünüm dışında tarz ve havalı bir kimlik de kazandırır. Ancak bu görünümü kazanmak için oduncu gömlekleri de tek başına yeterli değildir. Jean bir pantolon ve şort yerine farklı stillere yönelebilirsiniz. örneğin oduncu gömleklerini kombinlerken, siyah deri bir etek üzerine sarkan oduncu gömleği stili kullanabilirsiniz. Ya da bunun dışında uzun oduncu gömlekleri, elbise olarak kullanabilirsiniz. 

 

ODUNCU GÖMLEK İLE SPOR KOMBİN STİLİ OLUŞTURULABİLİR Mİ?

Oduncu gömleklere sadece havalı bir tarz değil spor kombinler de oluşturabilmeniz mümkündür. İnce bir spor, sade askılı elbise üzerine oduncu gömlek giyip ya da kot şort, askılı bir üst ve oduncu gömlek kombiniyle spor tarzı oluşturabilirsiniz. Aksesuarlar da bu kombinde önemlidir. Aksesuar olarak seçeceğiniz güneş gözlüğü ve şapka ile tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.  

 

Oduncu gömlekler için ekoseli gömlekler de denilmektedir. Bu gömlekler için en çok yakışan skinny jean pantolonlardır. Son dönemin trendleri arasında yer alan skinny jean pantolonlar, bu gömlekleri daha da ön plana çıkarır.

Bu parçalar için en uyumlu ayakkabılar ise babet tarzı ayakkabılar, stiletto parçalar ve spor ayakkabılardır. Bu ayakkabılarla oluşturmak istediğiniz kombini tam anlamıyla ortaya çıkarmış olursunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir