Nimes Combo Jel ne işe yarar? Nimes Combo Jel nasıl kullanılır? Nimes Combo Jel fiyatı

Kireçlenme, bel sırt ve boyun ağrılarında yoğun bir şekilde yaşayanların mutlaka doktora danışarak kullanması gereken Nimes Combo Jelin etkilerini okumalısınız. Eğer size uygunsa kullanmanız gereken bu jel, hakkında detaylı bilgi istiyorsanız haberimizin detaylarında mutlaka okumalısınız. Nimes Combo Jel ne işe yarar? Nimes Combo Jel nasıl kullanılır? Nimes Combo Jel fiyatı nedir?

Ağrı kesici özelliğiyle herkesin bildiği Nimes Combo Jelin etken maddesi Tiyokolşikosid ve Nimesulid‘dir. Uygulandığı bölgede kas gevşetici ve ağrı kesici bir etki gösteren bu jel, osteartrit (eklemlerde kireçlenme ve harabiyet), eklem dışı romatizma ve omurganın (boyun, bel, sırt bölgesi ) ağrılı kas kasılmalarının (spazmlarının) tedavisinde; kaza veya spor yaralanmalarına bağlı burkulma, incinme ve ezilme sonucu gelişen ağrılarda ve ortopedik ameliyat sonrası ağrılarda kullanılmaktadır. Mutlaka bir uzman önerisi almadan kullanmamanız gereken bu jelin içerisindeki alerjik reaksiyon göstererek ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Sanovel ilaç sanayi tarafından İstanbul’da üretimi yapılan bu jel 50 gramlık beyaz tüplerde satılıyor. Sadece eczanelerde bulabileceğiniz bu jel, son dönemde faydalarından dolayı çok daha fazla kullanılmaya başlandı. 

2012 yılından beri eczanelerde satışı yapılan bu jel, ilaç yutmak istemeyenlerin imdadına yetişiyor. Osteoartrit yani kireçlenme tedavisinde kullanılan Nimes Combo Jel,  burkulma,incinme, ezilme gibi durumların sonrasında da uygulanabilir. Ağrılı kas kasılmaların semptomatik tedavisinde sıklıkla uygulayabilirsiniz. 

Kullanırken kesinlikle cilt bölgesini hava geçirmeyen kapatıcı bandajlarla sarmayın. 15 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır. Tedaviniz sırasında kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından herhangi biri gelişirse, ilacın kullanımını bırakıp doktorunuza başvurun.

NİMES COMBO JEL NASIL KULLANILIR? 

Öncelikle doktorunuz nasıl kullanmanız gerektiğini önerdiyse o şekilde kullanın. Diğer türlü kullanacaksanız jeli tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkın. Hafif hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Kesinlikle kuvvetli bir şekilde ovarak sürmeyin. Günde 3-4 defa uygulanabilir. 

NİMES COMBO JEL FİYATI

Reçeteli ya da reçetesiz eczanelerde satın alabileceğiniz Nimes Combo Jel, Sgk tarafından karşılanan ilaç grubuna girmektedir. 2020 fiyatı ise 34.39 TL‘dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir