Momecon krem ne işe yarar? Momecon krem nasıl kullanılır? Momecon krem fiyatı

Dermatologların genellikle seboraid dermatit hastalarına reçete ettiği, kısa süre içerisinde etkisini gösteren Momecon krem, hakkında merak edilen soruları yanıtladık. İçerisindeki etken maddesine alerjisi olanların kullanmaması gereken Momecon krem nasıl kullanılır, fiyatı nedir, yan etkisi var mı sorularının yanıtı haberimizde.

Sadece cilt üzerinde değil, saç ve gözlerde hatta kulakta bile kullanılabilen Momecon kremin eczanelerde losyonu da bulunuyor. Kullanan birçok kişide bu ilaçtan çok memnun olunduğu görülünce herkes çok merak ediyor. Etken maddesi Mometazon furoat olan krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir ilaçtır. Yalnızca eczanelerde satılan bu krem uzman doktorların Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit (deterjan kullanımı gibi)  ve psoriasis-sedef hastalığı (dizlerde, dirseklerde, saçlı kafa derisinde ve diğer bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte kalın, sedef rengi, iri pullanmalar-kepeklenmeler)  gibi iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde reçeteye yazdıkları kremler arasındadır.

30 gramlık tüplerde satılan bu krem, 2014 yılında beri de kullanılmaktadır.  Bilim ilaç Sanayi tarafından Kocaeli’nin Gebze ilçesinde üretimi yapılan Momecon kremin yardımcı etken maddeleri ise, saf su, propilen glikol, fosforik asit, izopropil alkol,hidroksipropil selüloz isimli maddelerdir. 

Fayda görebilmeniz için düzenli ve doğru bir şekilde kullanılması önerilen bu krem, hamile ve emziren kişiler kullanmamalıdır.

MOMECON KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında kullanacaksanız uygulayacağız bölgeyi temizleyin. Parmağınızla ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yedirin. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayın. Gün içerisinde sadece 1 defa uygulayabilirsiniz. Sadece hastalıklı bölgeye uygulamalısınız.

MOMECON KREMİN FİYATI NEDİR?

Eczanelerde satılan Momecon kremin fiyatı 9.83 TL’dir.

MOMECON KREMİN YAN ETKİLERİ

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurun.

Tedaviye başladıktan sonraki 2 hafta içerisinde belirtilerinizde bir iyileşme görülmüyorsa ya da bakteri, mantar veya virüs enfeksiyonu belirtileri varsa mutlaka doktorunuza başvurun.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir