Meraklı Çocuk ile Annesi: Tabloyu boyayan kim?

‘İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi’ animasyonunda çocuklar İslamın esaslarını büyük bir keyifle öğrenecek…

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Animasyonlar şiirsel bir dille çocukların ilgisini çekecek basit bir anlatımla yapıldı.
İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor. Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

TABLOYU BOYAYAN KİM?

İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘Tabloyu Boyayan Kim?’ hikayesinin animasyon filminde, doğanın muhteşem yaratılışı anlatılıyor.
Çocuklara faydalı olabilmenin koşullarını kavratan animasyon film; “Doğayı kim yarattı? Doğa’yı Allah mı yarattı? Allah doğayı nasıl yarattı? Doğadaki her şey nasıl farklı yaratıldı?” sorularına yanıt veriyor.
Tabloyu Boyayan Kim?’ hikayesinin animasyon filminde, Allah’ın doğadaki her şeyi rengiyle, şekliyle birbirinden farklı olarak en güzel şekilde yarattığı vurgulanıyor. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir