Meme estetiği ile probleminizi yenin!

Meme estetiği son yılların en çok yapılan estetik ameliyatlarının başında geliyor. Dik ve dolgun meme görünümü bazı kadınların hayal ettiği, sahip olmak istediği bir görüntüdür. Meme estetiği İstanbul’da bu kadar yaygınlaşmasıyla birlikte artık kadınlar özgür bir şekilde istedikleri göğüslere sahip olabiliyorlar.

Dolgun memeler için meme büyütme estetiği

Küçük göğüslere sahip olan kadınlar için büyük meme görünümü hep hayaldir. Küçük göğüslere yakışmayan kıyafetler, kendilerini yeterince kadınsı hissetmeyen kişiler için en iyi çözüm meme büyütme estetiğidir.

Meme büyütme estetiği ile kadınlar kendilerini daha güvende ve mutlu hissederler. Dolgun göğüsler kıyafetlerde daha havalı ve çekici görünür. Küçük göğüslere sahip olan kadınlar arasında en yaygın olarak bilinen yanlışlardan biri doğurduktan sonra göğüslerin büyüyeceğidir. Doğum yaptıktan sonra süt kanallarının gelişmesiyle birlikte göğüslerde geçici bir dolgunluk görünür fakat bu kalıcı değildir. Emzirme süreci bittiğinde göğüsler eski formuna geri dönecektir. Emzirme sürecinin bitmesinden sonra kadınlar meme büyütme estetiği yaptırabilirler.

Meme estetiği ile daha özgüvenli hissedin

Meme büyütme estetiğinden sonra göğüsleriniz ilk üç ay ödemden dolayı normalden daha şiş görünebilir. Bu normaldir. İlk 3 ayı atlattıktan sonra göğüsleriniz normal formuna geri döner, en ideal sonucu 6.ayın sonunda görebilirsiniz.

Meme büyütme estetiğini yaptıranların evde 3 ila 4 gün dinlenmesini öneririz. 5.günden itibaren günlük rutininize ve iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Büyük memeler nefes darlığı gibi sorunlara yol açabilir

Normalden daha büyük göğüslere sahip olan kadınlarda bel ağrısı, nefes darlığı ve hijyen problemleri ortaya çıkar. Büyük göğüslerin görüntüsünün dışında fiziksel olarak da rahatsız hissedebilirsiniz. Sütyen askısı göğüslerinizden dolayı omuz bölgesinde deformasyon yaratabilir, göğüs altında biriken yağlar ve kirler kolay temizlenmediği için gün içinde kötü kokuya sebep olur.

Kilo vermek ile göğüs küçültmek arasında doğru bir bağlantı yoktur. Kilo vermeye çalışarak veya spor yaparak göğüslerinizin küçülmesi çok zaman alacak ve göğüslerinizin en fazla 1 veya 2 beden küçülmesini sağlayacaktır. Pratik bir şekilde ufak ve dik göğüslere kavuşmak isterseniz size önereceğimiz estetik ameliyat; meme küçültme ameliyatıdır.

Meme küçültme ameliyat izi sizi korkutmasın!

Meme küçültme ameliyatından sonra hissizlik oluşmaz. Sadece ameliyat dikişlerinin belirdiği yerde geçici olarak his kaybı yaşanması normaldir. Dikişleriniz alındıktan sonra hisler yavaş yavaş geri gelecektir. Meme küçültme ameliyatının izleri genellikle meme altına gizlenir. Bazı durumlarda meme ortasından da geçen bir kesi açılabilir. Ameliyat izlerinin tamamı bikini altına gizlenen ve dışarıdan bakıldığında görülmeyen izlerdir.

Meme dikleştirme ameliyatı ile gençleşin

Sarkık meme görüntüsü kadınları olduğundan daha yaşlı ve kilolu gösterir. Sarkan memenin sebeplerine bakarsak genellikle aşırı kilo, büyük meme ve ilerleyen yaş faktörünü görürüz. Meme dokusu sarkmaya başladıktan sonra doğal olarak tekrar toparlanması imkansızdır. Bu nedenle sarkma başlar başlamaz meme dikleştirme ameliyatı olmanız önerilir.

Meme dikleştirme ameliyatı yaptırdıktan sonra memeniz daha dolgun görünecektir. İsterseniz meme dikleştirme estetiği ile birlikte meme küçültme estetiği de yapılabilir. Meme küçültme ameliyatı ve dikleştirme ameliyatı sayesinde üst gövdenizde daha ince ve genç bir havanız olacak. Sarkan memenin size kattığı yaşlı ve yorgun ifadeyi meme dikleştirme estetiği ile üzerinizden atabilirsiniz.

Son yılların en çok merak edilen estetiği: Meme dikleştirme

Meme dikleştirme estetiği genellikle meme küçültme estetiği ile karıştırılıyor. Meme dikleştirme ameliyatında sarkan meme dokusu kesilerek çıkarılır ve deri gerilerek tekrar dikilir. Meme dikleştirme ameliyatında meme küçültme olmaz fakat hastanın ihtiyacı varsa meme küçültme ameliyatı ile dikleştirme ameliyatı kombine edilebilir. Böylece tek bir ameliyat kesisinden giriş yapılarak hem meme dikleştirme hem de küçültme uygulamaları gerçekleşebilir.

Op.Dr.Leyla Arvas

Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook:@ drleylaarvas

Instagram:@ drleylaarvas

YouTube – Leyla Arvas

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir