Limon suyu ve altın çilek zayıflatır mı? Altın çilek ile kilo verme…

Kilo verme destekli en lezzetli ve faydalı Tropikal meyvelerden biri olan Altın çilek ile limon suyu yöntemi, diyette tüketilebilecek olan ikililerden biridir. Altın çileğin faydaları neler? Altın çilek ile limon suyu kilo verdirir mi? Altın çilek ile limon suyu gerçekten kilo verdirir mi? Altın çilek reçeli nasıl yapılır? İşte diyette Altın çilek tüketimi…

Kilo problemi olan kişilerin deneyip tecrübe ettikleri ya da halk arasında sık geçen methinden sonra denemek istedikleri altın süt ve limon suyu mucizesi, hem sağlık hem de diyet açısından oldukça faydalıdır. Alkali özellikte oldukları için genellikle limon suyu ile sirkenin kilo vermeyi kolaylaştırdığı bilinse de altın çilek de inanılmaz bir etki sunabiliyor. Kuru ve yaş olmak üzere iki farklı şekilde rastlayabileceğimiz altın çilek C,A B3, B2, B1 vitaminlerini bulundurur ve lif oranı zengin olduğu için zayıflamada tüketilen bir meyvedir. Hiçbir besinde olmadığı gibi tek başına tüketilen altın çilek ya da limon suyu da direkt zayıflama göstermez. Ancak uygulanan diyete destek ve sağlıklı beslenme açısından önerilebilecek bir ikilidir. 

ALTIN ÇİLEK NEDİR, FAYDALARI NELER?

İsmi pek duyulmayan ama enfes tadıyla damakta hoş bir his bırakan bu tropikal meyveden taze yararlanmak isteyenler zarını soyarak tüketmelidir. Kuru bir şekilde de yenebilen altın çilek, bilinirliği arttığı yerlerde  pasta, kek ve meyveli salata gibi atıştırmalıklarda tüketilmektedir. Kilo verdirici desteği olan altın çilek, kür şeklinde tüketildiği zaman bağırsakları temizliyor ve idrar söktürüyor. Sağlıklı bir detoks karışımı olarak tüketilebilecek olan altın çilek kapsül ya da meyve olarak diyette kullanılabiliyor.

Zayıflama konusunda en yardımcı ideal Tropik meyvelerdendir.

Uzun süreli tokluk hissi vererek fazla yemeyi önler.

Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına katkı sağlar.

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarıyor.

Güçlü bir vitamin ve mineral deposudur.

Kirli kanın temizlenmesine yardımcı olur.

ALTIN ÇİLEK REÇELİ NASIL YAPILIR?

Soğuk ve nemsiz bir yerde çok fazla bekletmeden tüketilmesi gereken altın çilekten bir şekilde yararlanmak istiyorsanız evinizde sağlıklı bir şekilde reçelini yapabilirsiniz. Kilo vermeye yardımcı olan altın çileğin reçel yapımı…

MALZEMELER:

1 yemek kaşığı limon suyu,

2 su bardağı su,

1 kg toz şeker,

1 kg altın çilek,

HAZIRLANIŞI:

Elinizdeki altın çilekleri güzelce temizleyip üzerine bir miktar şeker ekleyin. 1 gece bekletildikten sonra ertesi gün karışımı 1 saat kaynatıp limon suyu ekleyin. Limon suyundan 10 dakika sonra yeniden kaynatıp ocağın altını kapatın. Kavanozda saklayabilirsiniz.

ALTIN ÇİLEĞİN KİLO VERDİRİCİ ETKİSİ

100 gram altın çilekte yalnızca 49 kalori vardır. Gerek besleyici yönü gerek de lifli özelliğiyle lezzetli bir meyve olan altın çilek, diyet için oldukça idealdir. Lifli yapısı nedeniyle sindirim problemlerini çözen meyve, insülin salınımını da dengede tutar.

ALTIN ÇİLEĞİN BESİN DEĞERLERİ VE KALORİSİ:

Kalori: 71 kalori

Protein: 2.3 gram

Karbonhidrat: 13.3 gram (Şeker: 3.9 gram)

Yağ: 1.1 gram

Su: %81

C vitamini: 28 miligram

Demir: 1.3 miligram

Magnezyum: 8 miligram

Potasyum: 170 miligram

Fosfor: 39 miligram

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir