Kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar nasıl giyinmeli?

Daha iyi bir görünüm oluşturabilmek için vücut tipinin bilinmesi gerekir. Vücut tipine bağlı olarak oluşturulan stil, kişiyi olduğundan daha havalı ve şık gösterir. Peki vücut tipi şeklinize göre nasıl giyinebilirsiniz? İçeriğimizde kum saati vücut tipine uygun giyinme şekline yer verdik. İşte kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar için doğru giyinme şekli.

Katıldığınız davetlerde, şık görünmek için seçeceğiniz kıyafet kadar vücut tipinize uygun olarak da giyinmeniz gerekir. Çünkü vücut tipinize uygun giyinmek de, şık görünmek adına önemlidir. Herkesin kendisine ait bir vücut tipi ve buna uygun olarak hazırlaması gereken bir stili bulunur.  Beş tür vücut tipi bulunur. Bunlar sırasıyla; kum saati, armut, dikdörtgen, ters üçgen ve elmadır. Sizler için bu içeriğimizde kum tipi vücut tipine uygun doğru giyinme şekillerine yer verdik. İşte kum saati vücut tipi hakkında tüm bilinmesi gerekenler:

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ NASIL GİYİNMELİ?

Kum saati vücut tipinde önemli olan, bel bölgesini vurgulamaktır. Bu vücut tipine sahip olan kadınlara çoğunlukla yüksek belli pantolon, etek ve şortlar daima yakışır. Bununla birlikte v yakalı ve yuvarlak parçalar da oldukça şık durur. Bu parçalar da belinizi vurgulamanıza yardımcı olur.

Kat kat kumaş ve fırfırlı modeller, belin vurgulanmasına engel olur. Aksine kişide daha ağır ve orantısız bir görünüm oluşturur. Bu sebeple düz parçaların tercih edilmesi gerekir.

V yaka parçalar bel bölgesine vurgu yapar ancak eğer büyük göğüslere sahip bir kişiyseniz, bu parçalardan uzak durmanız gerekir. Çünkü bu sefer dikkat bel bölgesinden üst bölgeye kayacaktır.

Kum saati vücut tipine sahip kişiler için en ideal aksesuar kemerdir. Kemerler, direkt bel bölgesine vurgu yapılmasını sağlar. Eğer pantolonda kemer tercih etmiyorsanız, elbiselerde kemer detayını tercih edebilirsiniz.

Kum saati vücut tipinin sahip olduğu vücut ölçüleri sırasıyla; 90-60-90, 108-66-108 ve 86-56-86’dır.

Bu vücut tipinde göğüs ve kalça ölçüleri daima eşit olmalıdır. Ve son olarak, takacağınız sütyenin göğüs kısmına tam olarak oturması gerekir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir