Küçük kalçalar nasıl büyütülür? Kalça büyüten yiyecek ve etkili egzersiz hareketleri

Taş gibi sıkı ve sağlıklı bir görünümdeki fiziğe sahip olmak isteyen kadınlar, vücutlarında bazı değişikler yapmayı göze alabilir. Bu değişiklikler arasında sağlıklı yöntemlerle kas yapma ya da kilo verme gerçekleştirilebilir. Peki küçük olan kalçalar nasıl büyütülür? Kalça büyütmenin yolları neler? Kalça büyüten yiyecekler neler? İşte kilo almadan kalça büyütme teknikleri…

Vücut hatlarının görünümünden memnun olmayıp daha da belirgin hale getirmek isteyen kadınların işlerine yarayacağını düşündüğümüz bazı önerileri sizler için derledik. Bölgesel zayıflamada olduğu gibi vücudunun tamamının değil sadece belirli yerlerini çalıştırmaya yönelik egzersizler ile istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Günümüzde pek çok kadın göbek bölgesindeki yağlanmadan dolayı diyet kürleri ya da bazı egzersizleri uygulamak isteyebilir. Zayıflatmaya yönelik olduğu gibi vücut yapmanıza yardımcı olacak egzersizlerde var elbette. Bu egzersizlerden birisi de kalçalı vücuda sahip olmak isteyen kadınlar için öneriliyor. Küçük bir kalçaya sahipseniz, kalçayı büyük gösteren hileleri ve doğal yollarla kalça büyütücü tarifleri sizler için bir araya getirdik. İşte kalça büyütme yöntemleri…

KALÇA BÜYÜTMEK İÇİN HANGİ HAREKETLER YAPILMALI?

Bacak bölgesindeki kaslarla alt kalça kaslarını çalıştıran Lunge egzersizi şöyle yapılır:

– Ayaklarınızı omuz genişliği kadar açın.
– Kalçanızı geriye doğru uzatın. 
– Sağ bacağınızı öne atıp 90 derecelik dik açı ile dizden kırın.
– Sol bacağınızı ise yere paralel hizada tutun.
– Daha sonra başa sarıp yeniden aynı bacağınızla bu hareketi uygulayın.
– 3 kere yaptıktan sonra diğer bacağınıza geçin.

KALÇA BÜYÜTMEK İÇİN NE TÜKETİLMELİ: KALÇA YAPAN SAĞLIKLI YİYECEKLER

Genelde genetik yatkınlığa bağlı olan kalça oluşumu, çevresel etkenlerden kilo alımı ile boyutunu değiştirebilir. Günlük hayatta abur cubur tüketimi ile çok kolay bir şekilde alınan sağlıksız kilolar, rahatsız edici bir görünüme neden olabilir. Haftanın en az 4 veya 5 günü kalça ve basen bölgesini hareketlendiren egzersizler uygulanabilir. Küçük kalçanın büyümesi  için sağlıklı programı ayarlanmalı ve protein alımı artırılmalıdır. 

1- KİNAO: Büyük ve geniş kalçalara sahip olmanıza yardımcı olacak kinao, güçlü bir protein kaynağıdır. Kolay sindirilebilen ve az kalori içeren kinao ile sağlıklı beslenebilirsiniz.

2- YUMURTA: Pişirilmesi gayet kolay olan ve çok güçlü bir protein kaynağı olan yumurta kas yapımı ve onarımında oldukça etkilidir.

3- BALIK: Özellikle de ton balığı ve somon omega-3 bakımından çok zengindir. Kiloyu kalçadan almanızı sağlayan balık, sağlık açısından da son derece yararlıdır.

Kalça büyütmeye yardımcı olacak diğer gıdaları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Barbunya
Kuru fasulye
Nohut
Çökelek peyniri
Yumurta
Tavuk göğsü
Ton balığı
Protein tozu

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir