Korse ile nasıl zayıflanır? Korse ile hızlı incelme ve göbek eritme metodu

İnce göstermesi nedeniyle özellikle kadınlar tarafından tercih edilen korse modelleri, kilo verme yolunda işinizi görecek en etkili ürünlerden biridir. Zayıflamak ve incelmek için kullanılan korse çeşitleri, bölgesel zayıflama konusunda olumlu sonuçlar vermenize yardımcı olarak fit bir vücuda sahip olamanın imkanlarını sunar. Peki korse ile nasıl zayıflanır? Zayıflamak için korse nasıl kullanılır? Zayıflamaya yardımcı korse çeşitleri ile incelme olur mu? Göbek eriten korse modeli hangisi? Korse kullanımını daha etkili hale getiren o yöntem:

Fazlalık kilolarıyla başı dertte olan kadınların zayıf görünmek için uyguladığı yöntemler arasında hızlı yağ yakımını sağlayan kürler, detokslar ve diyet listeleri gelirken düzenli spor egzersizleri yapmayı da ihmal etmemek gerekir. Güzelliğine ve fit beden görünümüne karşı ekstra özen ve dikkat gösteren kadınlar, uyguladıkları diyetler neticesinde sonuç alamadığı zaman ya da ince görünmeyi daha da desteklemek için zayıflatıcı ürünlere rağbet edebiliyor. Genelde kadınların bu zayıflatıcı ürünler arasındaki ilk tercihi korselerden yana oluyor. Göbek eritmenin bölgesel zayıflama hareketleri arasında en çok araştırılan konulardan biri olduğunu görüyoruz. Durum böyle olunca göbek ve çevresindeki yağları eritmeye dolayısıyla da oradaki yağların yakımı için uğraşıldığı görülüyor. Bu anlamda bakacak olursak kusursuz fiziğe sahip olmak isteyen kadınların ilk tercihleri olan korse kullanımının, yalnızca zayıf mı gösterdiğini yoksa gerçekten kilo vermeyi kolaylaştırıp kolaylaştırmadığını sizler için tek tek inceledik. Bilimselliği yapılan araştırmalarla kanıtlanmış korse kullanımı için kalça ve leğen bölgesindeki yağların gittiği görülmüştür. Yalnızca kilo vermek maksadıyla kullanılmayan korseler, dik oturma problemi ile karşı karşıya olan kişilerinde çözümü haline geliyor.

KORSE İLE NASIL ZAYIFLANIR? KORSENİN KİLO VERDİRİCİ ETKİSİ…

Korse kullanımı ile beden olduğundan daha fazla sıkılarak ince görünmeyi sağlar. Ancak korseyi giydiğinizde bedeninizde oluşan bu incelme, korseyi çıkardığınız zaman eske görünümü alır. Dolayısıyla direkt olarak giyilen bir korse zayıflama sürecinde tek başına etkisini göstermez. Daha kıvrımlı ve ince görünümlü bir bel çevresi ile fit görünmenizi sağlayacak korse kullanımının kilo verdirici etkisini görmek için ekstra yapılması gereken bazı işlemler vardır. 

Örneğin; fazla yemek yeme isteğinin önüne geçmek için korseyi yemek yeme esnasında tercih etmelisiniz. Midenin sıkışmasına ve daha az yemek yemenize yardımcı olacak korse kısa zamanda kilo kaybına neden olabilir.

KORSENİN ZAYIFLATICI ETKİSİNİ ARTTIRMAK İÇİN…

Korseyi giymeden önce karın çevrenize biberiye gibi bakım yağları sürüp dairesel hareketlerle güzel bir masaj yaparsanız korsenin zayıflatıcı etkisi artar. Masaj yağını sürdükten sonra biraz bekleyip korse giyerseniz yağ vücudunuzun derinliklerine nüfuz edecektir.

Sürekli yemek yemek isteyip bu isteklerini durduramayan kadınların çözüm olarak başvurdukları korse kullanımında zayıf görünme ve az yeme esas alınır. Zayıf görünmenin haricinde duruş bozuklukları gibi sağlık sorunlarının iyileşmesi içinde kullanılırken doğru bir duruş pozisyonu oluşturur.

ZAYIFLAMAK İÇİN KORSE NASIL KULLANILMALI? KORSE VE TABAK İLE ZAYIFLAMA YÖNTEMİ

 

Giymek için aldığınız korseyi karın çevresinde sarmadan önce midenizin olduğu bölgeye taş ya da tabak gibi sert bir cisim koyun. Daha sonra korseyi takın ve bu yöntemi yemek yemeden önce uygulayın. Sert cisim karnınıza baskı uygulayacağından dolayı daha az yemek isteyeceksiniz.

KORSE ÇEŞİTLERİ NELER? ZAYIFLATMAYA YARDIMCI EN İYİ KORSE…

Günümüz piyasasında zayıflatmaya yönelik tasarlanan korse modellerinde terletme özelliğine sahip olan kumaşların tercih edilmesi önceliklidir. Göbek ve basen çevresinde etkili bir incelme sağlayan korse, düzgün hatlarda şekilli bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. 

Mide bölgesini toparlayıcı korse, basen toparlayıcı korseler, hamilelik sonrası için doğum sonrası korsesi, dikişsiz korse ve sağlık problemleri için doktorlar tarafından önerilen bel korseleri düzenli egzersiz eşliğinde işe yarayabilir.

KORSE NEDEN KULLANILIR? KORSENİN FAYDALARI NELER?

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz hareketleri ile verilebilecek olan kilolardan hızlı bir şekilde sonuç alabilmek için amacına uygun kaliteli korselerin tercih edilmesi gerekir. İlk kez korse giyen kişi başlangıçta bedeni daralacağı için rahatsızlık hissi duyacaktır.

Ancak birkaç denemeden sonra kolaylıkla alışacağınız korse modelinde zayıflatmaya yardımcı sporcu korsesi olarak bilinen korseler hareket esnasında daha hızlı yağ yakacak ve incelme sağlayacaktır. Ter yoluyla vücudunuzda atacağınız sıvı ile etkili bir incelme sağlayabilirsiniz.

KORSE SAĞLIĞA ZARARLI MI?

Korse kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, uzun süre takmamanız gerektiğidir. Çünkü vücudunuza geçici olarak güzel bir görünüm veren korse, kalıcı sağlık sorunlarına neden olabilir. Korse karın ve çevresindeki yağların yakılmasına yardımcı olmaz ama uzun süreli kullanımda şekil değiştirmesine neden olabilir.

Ancan karın içi organların çevresinde bulunan yağlar; kardiyovasküler hastalıklar, inme, diyabet ve kanser gibi ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir. Bu nedenle uzun süre korse takmamaya dikkat etmeniz gerekir.

KORSE KULLANIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

– Vücudunuzun sarkan yerlerini toparlamaya yarayan bu korseyi giyeceğiniz zaman aşırı miktarda terleyeceğinizden dolayı içinize pamuklu bir kıyafet giyip vücut hijyeninizi korumalısınız.

– Korse alırken boy ve kilo ölçülerini göz önünde bulundurarak, kaliteli kumaştan üretilen bir ürün tercih etmelisiniz.

– Gece uyurken korse ile beraber yatağa girilmemelidir. Gün içerisinde de en fazla 3-4 saat korse giyilmelidir.

– Aşırı sıkı korseler tercih edilmemeli, aksi takdirde iskelet sisteminiz zarar görebilir.

PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV) ZAMANINDA AÇLIK NASIL BASTIRILIRDI?

Peygamber Efendimiz (SAV)’in zamanında yokluk ve açlık hakimken, insanlar kendilerini tok hissetmek için karınlarına taş bağlarlarmış.Taş bağlamalarının sebebi ise o zamandaki coğrafi şartlardan dolayı sert bir cisim olarak taşı uygun görmüşler. Karınlarına bağladıkları bu taş sayesinde, karın bölgesine basınç uygulanır ve açlık hissi yatıştırılırmış.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir