Kantaron yağı cilde faydaları nelerdir? Nasıl uygulanır?

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz kantaron yağı nedir, cilde faydaları nelerdir, cilde nasıl uygulanır, kullanan kişiler tarafından etkileri nedir? Uzmanların önerdiği ve övdüğü kantaron yağı hakkında yapılan araştırmalar sonuncunda elde edilen bilgiler tüm detaylarıyla beraber bugünkü yazımızda bulabilirsiniz.

Kantaron yağı, doğanın bize verdiği en mucizevi bitkilerden biri sayılan kantarondan elde ediliyor. Günümüzde sadece yağ olarak değil, çayı da içildiğinde baş ağrısı gibi oluşan problemleri ortadan kaldırıyor. Güzellik alanında son yıllarda çok fazla kullanılan ve tercih edilen kantaron yağı ise, yaraların iyileşme sürecini hızlandırarak kanayan bölgelerde bulunan mikropların yok olmasına yardımcı oluyor. Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre kantaron yağı; cilt lekelerini gidermekle kalmayıp aynı zamanda cildin yenilenmesini ve cildin daha sağlıklı görünmesini de sağlıyor. Cildiniz için kimyasal içerikli aynı zamanda ilaç kullanmayı sevmiyorsanız mutlaka alternatif tıpta iyi bir yere sahip olan kantaron yağını tercih etmelisiniz. 

Cilt tonunu eşitleyen kantaron yağı, yüzde oluşan şişkinliklerin giderilmesine de yardımcı oluyor. Sivilce, akne gibi cilt problemleri yaşayanların için umut kapısı olacak kantaron yağı, cildin kuru ve pul pul dökülmesini ortadan kaldırır.

PEKİ KANTARON YAĞI CİLDE NASIL UYGULANIR?

Güneş ışınlarından uzak bir yerde veya gece yatmadan önce temizlenmiş cildinize birkaç damla kantaron yağı sürerek masaj yaparak kullanabilirsiniz. 1 saat beklettikten sonra mutlaka temizlenmelidir.

KANTARON YAĞI SİVİLCELERİ GİDERİR Mİ?

Aktarda kolayca bulabileceğiniz kantaron yağı sivilceleri gidermez. Ancak sivilceleri tamamen gidermese de, iltihaplı sivilcelerin yol açtığı izleri hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Sivilce izlerinin bulunduğu bölgeye 2 damla kantaron yağı damlatın. Sabah akşam uyguladığınızda değişimi zamanla fark edeceksiniz.

KANTARON YAĞI GÖZ ALTINA UYGULANABİLİR Mİ?

Faydalarıyla göz kamaştıran kantaron yağının en çok da göz altına uygulanabilir mi sorusu araştırılıyor. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre kantaron yağı herhangi bir alerjiniz yok ise göz altına uygulanabiliyor. Göz altlarının daha canlı bir görünüme kavuşması için kantaron yağını uygulayabilirsiniz. Ancak gözünüzün içerisine görmemesine kesinlikle dikkat etmelisiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir