Japon kadınların güzellik önerileri neler? Japon kadınların pürüzsüz cildinin sırrı

Pürüzsüz, canlı ve parlak görünen ciltleriyle dikkat çeken Japonyalı kadınlar, son günlerde Türk kadınların radarına girdi. Güzellik sektöründe artan ürünleri nedeniyle merak konusu olan Japon kadınlar, özellikle de kusursuz görünen cilt yüzeyleriyle adeta kendilerine hayran bırakıyor. Peki bunu nasıl sağlıyorlar? Japon kadınların güzellik sırları neler? Gelin birlikte öğrenelim…

Son yıllarda özellikle sosyal medyada yaptıkları profesyonel makyaj ve kullandıkları birbirinden ilginç güzellik ürünleri tüm kadınların dikkatini çekiyor. Aslında duru, parlak, pürüzsüz ciltlere sahip olmak için uyguladıkları bazı yöntemler, sakladıkları bazı güzellik sırları da yok değil ve yaptıkları şey hiç de o kadar özel şeyler değil. Pirinç suyu da Japon kadınların uyguladığı yöntemlerden biridir. Kozmetik ve güzellik sektörüne hızlı bir giriş yapan Japon ürünleri ve uyguladıkları bakım yöntemleri sayesinde sizler de istediğiniz görünüme kolayca kavuşabilirsiniz. Peki bu yöntemler neler? Japon kadınlar neyle bakım yapıyor?

PİRİNÇ SUYU MASKESİ

Dünyada en çok pirincin tüketildiği yer Japonya’da güzellik alanında da tonik olarak pirinç suyunu kullanıyorlar.Pamuk gibi, bembeyaz ve renk tonu eşit bir cilt isteyenler için pirinç suyu yöntemini deneyebilir.

Yapılışı ise; 1 su bardağı suyun içine bir avuç pirinç atın ve bu şekilde en az 20 dakika bekletin. Ardından suyu süzüp şişenin içerisinde bekleterek cildinizi temizlemek için kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 1-2 defa yapabilirsiniz.

YOSUN MASKESİ

Genellikle bacak ve kalça kısmında oluşan selülit, kışın o kadar sorun edilmese de yaz aylarının yaklaşmasıyla en büyük problemlerden biri haline gelir.Japonyalı kadınlar bunun için yosun maskesini kullanıyor. Peki yosun maskesi nasıl yapılıyor?

Selülitleri gideren yosun maskesi

SABUN BEZİ

Japon kadınlarının pürüzsüz cildinin en önemli etkenlerden biri banyoda kullandıkları sabun bezi. Bizim kullandığımız life benziyor. Ancak tamamen pamuktan yapılan ve işlem görmeyen kumaşı sayesinde cilde zarar vermeden ölü derilerin temizlenmesine yardımcı oluyor. Japon kadınları mutlaka her banyoda sabun bezini kullanıyorlar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir