Hurmayla diyet nasıl yapılır? Hurma suyu ve tozu ile mucize zayıflama formülü

Besleyici değerinin yüksek olmasının yanı sıra tok tutucu olması özelliğiyle de her insanın muhakkak tüketmesi gereken mucizevi bir meyve olan hurmayı diyette tercih edebilirsiniz! Fit bir bedende kalmak ve kilo almak istemeyenler için en ilginç hurma ile kilo verme yöntemini sizler için ele aldık. Zayıflamak için hurmayla diyet nasıl yapılır? Hurma kilo verdirir mi? Hurma yoğurt kürü nasıl hazırlanır? Hurma yemenin faydaları neler? Hurma suyu ve hurma tozu ile ilginç zayıflama taktiği…

Sağlık açısından oldukça faydalı olduğu bilinen hurma vücut için gerekli vitamin, mineral ve protein değerlerini karşılarken doğru tüketilmesi halinde kilo vermeyi de kolaylaştırıyor. Bol lifli yapısı özelliği ile uzun süre açlık hissettirmeyen hurmayla nasıl kilo verilebileceğini araştıran kadınlar, çeşitli diyet hurma kürleri ve spor desteği ile fit bedende kalmayı arzuluyor. Tek başına tüketilebileceği gibi diyette sıklıkla tercih edilen hurma-yoğurt kürleri ile yağ yakımı desteklenebilir, böylece kolay kilo verme sağlanabilir. Düşük kalorili hurma diyeti tariflerinin dışında kulağınıza hiç tanıdık gelmeyecek, hatta duyunca şaşıracağınız hurma suyu ve hurma tozu tarifi ile etkili incelme sağlayabilirsiniz! Her diyette olduğu gibi hurma diyetini yaparken de motivasyonlu olmak, diyeti yarıda bırakmayıp sabırla sonucu beklemek gerekir. Peki hurmayla diyet nasıl yapılır? Hurma diyeti ile nasıl kilo verilir? Hurmanın kilo verdirici etkileri neler? Hurma suyu ile zayıflama nasıl yapılır? Hurma tozu ile kilo verme tekniği…

HURMA YİYEREK NASIL ZAYIFLANIR? HURMA DİYETİ İLE KİLO VERME

Yüksek oranda lif bulundurması sebebiyle tokluk hissi verecek olan hurma, potasyum, demir, vitamin, mineral ve protein bakımından tüketilmeye değer besinlerden biridir. Günlük yiyeceğiniz 4 adet hurmanın yaklaşık 60 kalori bulundurduğunu göz ardı etmeden yapacağınız diyette kolay yoldan kilo verme sağlayabilirsiniz. Yalnızca diyette değil, hamilelikte de hem süt oluşumunu arttırdığı hem de kolay doğum yapma imkanı sağladığı için tüketilebilecek olan hurmanın sağlıktan diyete, cilt güzelliğinden sağlıklı beslenmeye kadar mucizevi etkileri vardır. Şifalı bir besin kaynağı olan hurma ile yoğurdu birlikte tüketerek zayıflayabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte haftada 4 kilo verdiren ‘Hurma yoğurdu’ diyet listesi…

İlk gün:

Kahvaltı: Bir bardak süt / süt / yoğurt ile 7 hurma

Öğle yemeği: Bir bardak süt / süt / yoğurt ile 7 hurma

Akşam yemeği: Bir bardak süt / süt / yoğurt ile 7 hurma

2. gün:

Kahvaltı: 2/3 fincan süt / yoğurt / yoğurt ile 5 tane hurma

Aperatif: 2/3 fincan süt / yoğurt / yoğurt ile 3 tane hurma

Öğle yemeği: 2/3 fincan süt / yoğurt / yoğurt ile 5 hurma

Akşam yemeği: 2/3 fincan süt / yoğurt / yoğurt ile 5 tane hurma

HURMA DİYETİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

– Her gün 2-3 litre su içilmelidir.

– 3 ya da 7 gün boyunca diyet uygulanabilir.

– Kahve, çay ya da bitkisel çay tüketilebilir, ancak şeker kullanımı yasak.

HURMA SUYU İLE KİLO VERME YÖNTEMİ! HURMAYI SUDA BEKLETİP…

Yapılan testlerden sonra 20 ya da 30 gün kadar bir sürede hurma ile suyun zayıflatıcı etkisi şu şekilde açığa çıkmaktadır:

Emilmesi zor olmayan vitamin ve tatlı gibi ihtiyaçları içinde barındıran hurma acıkmayı önleyici olmasının yanı sıra uzun süre toklukta sağlar. Günlük düzenli hurma yemek, vücut ve beyindeki hormon işleyişini yerine getirirken tok hissettirir. Hurmanın zengin besleyici değerlerine sahip olması açlığa karşı dayanaklı bir besin konumuna getirir. Dolayısıyla diyette hurma suyu ile kilo verme yöntemini tercih edebilirsiniz.

HURMA TOZU NASIL YAPILIR? HURMA TOZU İLE ZAYIFLAMA YÖNTEMİ…

Ülkemizdeki mevsim şartlarına ve toprağına uygun yetişen hurma tozunu diyet yaparken gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çoğunlukla Akdeniz Bölgesindeki Antalya’da yetişen hurmayı kurutarak elde edebileceğiniz tozu çeşitli tariflerde kullanarak sağlıklı beslenebilirsiniz.

HURMA TOZUNUN YAPILIŞI:

Olgun olmayan tazecik hurmanın yıkanmış halinde kabuklarını soyup güneş alan yerde saplarından tutup iplere asılı kurutun. Havanda dövme ile ya da mutfak robotundaki hurmayı tozlaştırın. Dilediğiniz yerde oluşturduğunuz bu hurma tozunu kullanabilirsiniz.

HURMA TOZUNDAN İÇECEK TARİFİ:

Kaynamış bir bardak sıcak suya istediğiniz miktarda hurma tozu ekleyip güzelce karıştırın. Krema kıvamı elde edilince şeker eklemeden sıcak şekilde tüketin. Soğuyan kış günlerinde hem içinizi ısıtacak hem de sağlıklı beslenmek istiyorsanız hurma tozundan yapılan bu karışımı tercih edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir