Hulahop beli inceltir mi? Hulahop egzersizleri (Çember çevirerek) ile zayıflama yöntemi

Bölgesel zayıflamada bel inceltme ve karın giderme için uygulanabilecek en etkili yöntemlerden birisi de hulahoptur. Çocukluk dönemindeki en eğlenceli oyunlardan biri olan çember çevirme yani hulahop yöntemi ile zayıflamayı kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle de bel inceltmede etkili olan hulahop ile nasıl yağ yakacağınızı bilmiyorsanız, bu haberimiz size göre! Hulahop egzersizleri ile zayıflama yöntemi…

Geçmiş dönemlerde oldukça popüler olan ve günümüzde de hala spor egzersizleri arasında kullanılan hulahop yöntemi ile kilo verme sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Bizi çocukluk yıllarımıza götüren bu alet için  kimimiz çember kimimiz de hulahop olarak tanımlama yaparken çoğumuz eğlenirken zayıflamayı kolaylaştırdığı gerçeğini göz ardı edebiliyor. Aslına baktığımızda çocuk oyuncağı olarak tasarlansa da şimdilerde kilo problemi olan gençlerin zayıflamayı kolaylaştırdığı için ilgisini çekmektedir. Özellikle de bel çevresini inceltmeye yaradığı iddia edilen hulahop kişi üzerinde saatte 420 kcal kadar kalori yakmaya yarayabilir.Halka görünümüyle vücudun farklı bölgelerinde kolaylıkla çevrilebilen hulohopların etkisi oldukça etkilidir. Spor için kullanılacak olan hulahopun çapı o kimsenin karnı ve göğsü arasında olmalıdır. Sıkı ve etkili egzersiz için küçük yani dar olan hulahoplar tercih edilmelidir.

HULAHOP İLE NASIL ZAYIFLANIR? HULAHOP İLE KİLO VERME YÖNTEMİ:

Bölgesel zayıflamada bel inceltmek için kullanılabilecek olan hulahopta ısınmak için öncesinde biraz yürüyüş yapın. Daha sonra belinize geçirdiğiniz hulohopu 1-2 defa elinizle iterek ivme kazandırın. Karın kaslarınızı içinizden sıkarak hafifçe kıvırın. Üzerinizdeki kıyafet ince olursa sürtünme az olur ve çember kolay kolay düşmez.

Sonrasında karın kaslarınızı sıkılı bir şekilde belinizi hafif hafif kıvırmalısınız. Bu dönmeyi sağlamanız için ince kıyafetler tercih etmelisiniz. Çünkü kalın kıyafetler sürtünme katsayısını arttıracağı için çemberinizi düşürür.

Bacaklar omuz genişliğinde açık, pelvis bölgesi öne doğru tutularak beli kıvırın. Düzenli yaptığınız takdirde karın, bel, üst bacak, kalça kaslarını güçlendirmiş olabilirsiniz. Hulahopu belde ya da karında değil de kolda çevirmek isterseniz kol kaslarınızın gelişimi artmış olacaktır.

HULAHOP ÇEVİRME SÜRESİ:

Başlangıç içim günde 3’er defa 3 dakika ilerleyen günlerde 10 dakikaya kadar arttırılabilir.

ÇEMBER ÇEVİRMENİN FAYDALARI! HULAHOP NE İŞE YARAR?

1- Bel, kalça ve diz bölgesini kuvvetlendiriyor.

2- Vücuttaki tüm kasların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

3- Kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlıyor.

4- Beyne giden kan akışını arttırıyor.

5- Kalori yakmaya ve zayıflamaya yardımcı oluyor.

6- Formunuzu korumayı sağlıyor.

HULAHOP İLE YAPILABİLECEK EGZERSİZLER! HULAHOP EGZERSİZLERİ

– KOLDA DÖNDÜRME:

Kol ve omuz bölgelerini çalıştıran hulohopu havata tutup avuç içleri ile ön kollar arasında sıkın. Omuzları ve kollarını harekete geçirmek için dirseklerinizi hafifçe bükülü tutun.

– AYAKTA DURMA:

Hulahop çemberini iki elde tutup bacakları omuz genişliğinden biraz daha geniş koyun. Alt vücudu düz tutup sola bükün ve hareketi 5 sn. sürdürün. Ardından sağa dönüp 5 s. daha yapın.

– YAN GERDİRME:

Elleri belde ayakları da omuz genişliğinde düz açın. Sola bükülüp sağa doğru eğerek 10 kez tekrarlayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir