Hızlı zayıflatan ve yağ yaktıran rezene kürü! Rezene çayı ile nasıl kilo verilir? Rezene çayı tarifi ve faydası

Günümüzde alternatif tedavisinde de kullanılan en sağlıklı bitkisel karışımlar arasında zirvede yerini koruyan rezene çayı ile kısa zamanda yağları yakıp kilolarınızdan kurtulmaya hazır olun. Doğal ve sağlıklı zayıflamanın formülünü rezene çayında bulacağınız o tarifi sizlere açıkladık! Kilo verdiren rezene çayı nasıl yapılır? Rezene çayı zayıflatır mı? Rezene tohumunun faydaları neler? Yağ yaktıran ve hızlı zayıflatan Rezene çayı ile kilo vermenin en etkili yolları…

Bazı rahatsızlıklara şifa olması ve yağ yakıcı olması nedeniyle tercih edilen popüler bitki çayları arasında bebekler için de çok sık tüketilen rezene çayı gelir. Maydanozgiller ailesinden gelen ve boyu yaklaşık 2 metre olan rezene, gündelik yaşantımız içerisinde uzun ömürlü tüketebileceğimiz ideal bitkilerdendir. Şifa deposu olan rezene bitkisi alternatif tıp yönteminde de gayet etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Hem sağlığa hem de zayıflamaya olumlu etkileri bulunan rezenenin yaprakları ve soğan kısmı daha çok yemeklerde tercih edilirken tohum kısmı çayda kullanılır. Sağlıklı bir yaşam biçimi için düzene sokulması gereken beslenme çeşidinde sizinde yer vermeniz tavsiye edilen rezene ile dengeli bir şekilde kilo verebilirsiniz. İçerisinde yoğun miktarda B ve C vitamini olan rezene aynı zamanda kış hastalıklarında öksürük, balgam söktürücü, grip gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Peki rezene ile zayıflamanın formülü nedir?

REZENE ÇAYI ZAYIFLATIR MI? REZENE TOHUMU İLE ZAYIFLAMA

Kilo verme konusunda kararlı olan kimselerin deneyip olumlu tecrübeler edeceği rezene ile zayıflamada tohumların sıcak suda demlenmesi ile kolaylıkla rezene çayı yapılabilir. Kalsiyum, fosfor, magnezyum, lif, potasyum bulunan rezene sağlığa yarar sağlarken diyette detoks vazifesi görerek yağ yakımını da kolaylaştırıyor.

Potasyum ve lif açısından zengin yapısıyla metabolizmayı hızlandıran rezene çayı aynı zamanda sindirim ve hazımsızlık problemlerinde de iyi geliyor. Ayrıca rezene çayının sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisinden diyette de faydalanılabilir. Yapılan diyet ile birlikte günde 2-3 fincan rezene çayı tüketilebilir.

KİLO VERDİREN REZENE ÇAYI NASIL YAPILIR?

REZENE ÇAYI TARİFİ:

-1 bardak su

-1 tatlı kaşığı rezene

1 bardak suyu kaynatın ve kaynadıktan sonra ocaktan alın. Fincana koyduğunuz suyun üzerine rezeneyi ekleyin ve 5 dakika demleyin. Daha sonra süzerek için. 

Rezene çayını sabah aç uyanmamak için gece uyumadan bir bardak içebilirsiniz. Günde 3 fincana kadar içilmesi zararsızdır. Çok fazla içilmesi vücuda zarar verebilir. Ayrıca rezene çayı hamile kadınlar içinde güvenilirdir ve sabah bulantılarını azaltabilir.

REZENE ÇAYI İLE KİLO VERME FORMÜLÜ:

İşlenmiş rezene tohumunu bir bardak suyun içinde bekletin. Sabahleyin güne başladığınızda karnınız aç iken soğuk bir şekilde tüketerek diyetinizi destekleyebilirsiniz.

REZENE ÇAYININ FAYDALARI NELER? DİYETTE REZENENİN FAYDALARI

Doğal bir iştah kesici olan rezene, gün içerisinde tüketildiğinde karnı tok tutacak ve fazla yeme isteğinizin önüne geçecektir. Metabolizmanın hızlıca çalışmasını sağlayarak daha kolay kalori yakabileceğiniz rezenedeki doğal detoks etkisi ile vücuttan toksinleri arındırır. Ayrıca spazm çözücü özelliğiyle daha az aç hissedeceğiniz rezene bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Ödem atmaya yarayarak toksinleri vücuttan uzak tutar.

Vücudun enerjik ve dinç olmasına katkı sağlar.

Metabolizmayı hızlandırır, kilo vermeyi kolaylaştırır.

Bağırsakların aktif olarak çalışmasına yardımcıdır.

Kabızlığa iyi gelen 2 çorba kaşığı rezene tohumu çay olarak tüketildiğinde diyeti destekler.

Yağ yakımını sağlar, bölgesel zayıflamada etkilidir.

YAĞ YAKICI VE ZAYIFLATAN REZENE KÜRÜ NASIL YAPILIR?

MALZEMELER:

1 çay kaşığı anason

1 çay kaşığı kimyon

1 tatlı kaşığı rezene

1 tatlı kaşığı kekik

YAPILIŞI:

Yukarıda bahsedilen malzemeleri birkaç bardak su miktarında demleyip her gün 2 kez tüketmeniz yeterli olacaktır. 2 bardaktan fazla içmek yan etki gösterebilir. İçerisinde kullanılan bitkilerin doğal olmasına ve koruyucu madde içermemesine dikkat edin. Bu karışımı yapamadığınız günlerde sadece rezene çayı da içebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir