Hızlı bronzlaşmak için ne yapılır?

Yaz aylarında vücudumuz ihtiyacı olan D vitaminini bol bol karşılıyor. Bununla beraber özellikle tatile çıkanların en çok araştırdıkları konular arasında hızlı bronzlaşmak için ne yapılır ve kızarmadan bronzlaşmanın yolları nelerdir soruları var. Bugünkü yazımızda merak ettiğiniz bu soruların yanıtını araştırdık. Kısa sürede sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için yapılır? Kızarmadan bronzlaşmak için ne yapılmalı? öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Yaz geldiği zaman birçok kadının, özellikle de beyaz tenli kadınların akıllarına gelen ilk şey bronzlaşmak olur. Ancak açık tenli kadınlarda koyu renk pigmentleri az olduğundan dolayı güneşlenerek bronzlaşmak çok zor olur. İlk aşamada kıpkırmızı olup daha sonra kararırlar ama bu kararma bir türlü bronzluk derecesine gelmez. Sıcak havaların kendini yoğun bir şekilde gösterdiği şu günlerde doyasıya güneşlenmek ve yaz aylarının tadını çıkarmak isteyenler için hızlı ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşmanın yollarını araştırdık.

ŞAPKA

Güneşlenirken en büyük dostunuz şapkanızıdır. Güneş gözlüğü yerine şapka tercih etmeniz gözlerinizi korumakla birlikte, güneşten gelen ışığın hipotalamus bezini uyarmasıyla melanin üretimini artırarak bronzlaşmanızda artı etki gösterir. Bu yüzden hem başınızı korumak hem de sinir bozucu gözlük izlerinden kaçınmak için şapka doğru bir korunma tercihi olacaktır.

GÜNEŞ YANIĞI NASIL GEÇER? Deniz sonrası yanıklar için kolay çözümler

ÖLÜ DERİLERDEN ARININ

Cildinizin üzerinde oluşan ölü deriler hızlı bronzlaşmanızın önünde engel oluşturur. Bir çok kozmetik firması tarafından sunulan cilt temizleyici aynı zamanda peeling etkili losyonlar sayesinde cildinizi ölü hücrelerden arındırmalısınız.

KAHVE YÖNTEMİ İLE BRONZLAŞMA

Hazırlayacağınız kahve kürünü cildinize sürerek evde doğal bir bronzluk için gereken her şeye sahip olabilirsiniz. Üstelik kahve kürü selülitlerinize de iyi gelecektir.

Malzemeler:

Bir fincan kahve tozu
2 çorba kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Edindiğiniz kahve tozu ile birlikte zeytinyağını macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Bu karışımı yüzünüz, bacaklarınız ve kollarınız öncelikli olmak üzere tüm vücudunuza uygulayın. Bu karışım yaklaşık 15 dakika boyunca cildinize bırakın. Ilık su ile yıkayın.

LİMON İLE BRONZLAŞMA

Limon suyu cildin güneş ışığına duyarlılığını artırabileceğinden aynı yöntemi güneşlenirken uygulamanız önerilmemektedir.Uygulanması kolay olan bu yöntem, taze limondan sıktığınız limon suyunu cildinize uygulamanız ile yapılır. Bu uygulamayı yaptıktan sonra 15 dakika bekleterek ılık su ile yıkamanız önerilir.

VAZELİN İLE BRONZLAŞMA

Vazelin kuru olan bölgelerinizi nemlendirmek için oldukça ideal bir seçenektir. Bronzlaştırıcı kreminizi uygulamadan önce vazelin uygulayın. Böylece vazelin bronzerın cildinize daha iyi yayılmasını sağlayacak ve güzel bir bronzluk sağlayacaktır.

KIZARMADAN BRONZLAŞMANIN YOLLARI

Beyaz tenli ve hassas ciltli kişiler, güneşe çıkmadan önce çok dikkat etmelidir. Gün ışığından zarar görmemek için kısa aralıklarla güneşe çıkmalıdırlar.

Tatilin ilk zamanlarında, öğle saatlerinde dışarıda olmak yerine 5-10 dakikalık aralıklarla gün ışığına çıkılmalı ve bu süre tatil boyunca uzatılmalıdır.

Beyaz tenli kişilerde güneş yanıklarının oluşma riski diğer ciltlere göre daha fazladır. Bu yüzden 50 faktörlü güneş kremi kullanarak cildinizi koruyabilirsiniz.

Beyaz tenli kişiler saat 16:00’dan sonra 30 dakikayı geçmeyecek şekilde güneşlenmelidir.

Kumral tenli kişilerde güneşlenirken beyaz tenli kişiler kadar dikkat etmeli ve bronzlaşma süresini kademeli olarak arttırmalıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir