Genital bölgeye epilasyon nasıl yapılır? Acısız bikini bölgesi tüy temizleme

Genital bölgenizdeki tüylerini azaltmak ve kalıcı bir çözüm arıyorsanız bu haber tam size göre! Acısız ve ağrısız bir şekilde bikini bölgesindeki tüylerini güzelce temizlemenin 5 farklı yöntemini bu haberimizde sizler için derledik.

Genital bölgedeki tüy temizliği, bacak, koltuk altı ya da yüz gibi bölgelerden daha hassas aynı zamanda özen gerektiren bir bakımdır. Ayda bir defa ya da kişiye göre iki defa yapılan bu temizlik saatlerinizi alıyor, yaparken canınız yanıyorsa farklı yöntemleri deneyebilirsiniz. Bunlar jilet, eldiven, epilasyon aleti, lazer makinesi ve ağda olmak üzere 5 farklı yöntemden oluşur. Hatta bu kategorilerin içerisine tüy dökücü kremleri de ilave edebiliriz. Ancak tüy dökücü kremler o anlık bir temizliktir. Sonrasında tüylerin artmasına hatta sıklaşarak can sıkıcı bir hale dönüşmesine neden oluyor. Bu yüzden tüy dökücü krem yöntemlerini kesinlikle önermiyoruz. Bikini yani genital bölgenizdeki tüyleri alırken kesinlikle çok özenli olmalısınız. Yapacağınız en ufak bir hata mantar oluşmasına kaşıntı ve sonrasında egzama gibi durumları da beraberinde getirecektir. Gelin birlikte tüy alma yöntemlerini inceleyelim, bu yöntemlerin arasından kendinize en uygun yöntemi bulup kullanabilirsiniz.

1- JİLET İLE TÜY ALMA

Günümüzde birçok kadının uyguladığı ve kolaylık olsun diye tercih ettiği jiletle tüy alma, tüylerinizin zamanla daha fazla çıkmasına neden olabiliyor. Bu kişiden kişiye değişen bir şeydir. Bazı kadınların tüylerinin artmasına neden olurken bazılarının ise azalmasına destek oluyor. Yapılan araştırmalarda da bu yönde sonuç elde edilmiş. Günlük hayatınızda pratik ve geçici yöntem arıyorsanız jilet kullanabilirsiniz. Jileti her kullanımdan önce ıslatın. Jileti bastırmadan cildinize hassas bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu adımda dikkat etmeniz gereken en önemli adım hijyendir. Acısız olduğu için jilet yöntemi ülkemizde en çok tercih edilenler arasındadır.

2-AĞDA İLE TÜY ALMA

Tarihi çok eski dayanan ağda yöntemi kadınların ilk çağlardan beri uyguladıkları bir tüy alma şeklidir. İster sıcak isterseniz soğuk ağda bantlarını kullanarak bikini bölgenizi temizleyebilirsiniz. Eğer acısız bir sonuç elde etmek istiyor aynı zamanda cildiniz hassas kızarmasın diyorsanız kesinlikle bu yöntemi tercih etmemelisiniz. Ağda da kullanacağınız bezin “ağda kağıdı” olmasına özen gösterin. Diğer bezler tahrişe ve hatta cildinizin kızarmasına neden olacaktır. Küçük parçalar halinde tüyleri almak acıyı daha aza indirecektir. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın ve olabildiğince ince bir tabaka halinde sürün. Bezi yapıştırıp bir iki saniye sonra çekebilirsiniz.

3- EPİLASYON MAKİNESİ İLE TÜY ALMA

Kılları kökünden alarak uzun süreli pürüzsüzlük elde etmek istiyorsanız cımbızlı epilasyon makinelerini kullanabilirsiniz. Bu cihazların döner diskleri istenmeyen tüyleri kökünden alır ve yaklaşık 3 hafta boyunca epilasyon yapmanızı gerektirmeyecektir. Epilasyon makinesi ile tüy almak acı oranı kişiden kişiye değişir. Ancak yaparken cildi germek, tüylerin çok uzun olmadığından emin olmak, eğer cihaz uygunsa duşta kullanmak acı ve tahrişi azaltacaktır. 

4- ELDİVEN İLE TÜY ALMA

Son yılların en çok kullanılan epilasyon yöntemlerinden biri de ameliyat eldiveni ile tüy almadır. Hem pratik hem de tüylerin azalmasını sağlayan eldivenle tüy almak biraz uzun sürebilir. Bu yüzden herkes tarafından çok fazla tercih edilmez. Çok etkili bir yöntem olduğu için 4 haftaya kadar epilasyon yapmanızı gerektirmiyor. Detayları

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir