Gardırop detoksu nedir, nasıl yapılır? Sonbahar için gardırop detoksu önerileri

Sonbahara geçiş dönemindeyiz. Gardıroplarımızı sonbahara yönelik değiştirmeniz gerekir. Bunun için sonbahar alışverişine başlamalısınız. Alışveriş yapmayı çok seviyorsunuz ancak dolabınız o kadar dolu ki, neyi nereye koyacağınızı bilemiyorsunuz; bu anda devreye gardırop detoksu giriyor. Dolabınızda yepyeni bir reform oluşturacak, gereksiz parçaları atıp en ihtiyaç duyulanları ön plana çıkartan bu detoks ile gardırobunuz sonbahar için yeni bir kimlik kazanacak. Peki gardırop detoksu nedir ve nasıl yapılır? 2019 sonbaharında gardırobunuzda olması gereken parçalar nelerdir? Gardırop detoksu ile ilgili tüm detaylar yasemin.com’da!

Alışveriş yapmak her kadının en çok sevdiği şeydir. Psikolojik durumları ne olursa olsun, alışveriş yapmak her zaman için bir detoks hissi oluşturur. Yani yenilenme biçimi… Ancak bu yenilenmeyi gerçekleştirirken bir şey unutulur: Gardıroplar… Bir gardırop, gelecek yeni parçalar için ne kadar uygundur? Eski parçalar halen yerli yerindeyken, yeni parçalar gardıroplara nasıl yerleştirilir? İşte bu devrede gardırop detoksu akıllara gelen ilk kavramdır. Peki nedir bu gardırop detoksu dediğinizi duyar gibiyiz. Gardırop detoksu; artık giymediğiniz, dolabın arka kısımlarında artık atılmayı bekleyen kıyafetleri temizlemek ve gardıroba yeni parçaları yerleştirmek demektir. Çoğunlukla sezon alışverişlerinin ardından yapılan yazlıkları indirip sonbahar parçalarını yerleştirmekle karıştırılsa da; bu detoks işleminde amaç, kullanmadığınız parçalara veda etmektir. Sizler için gardırop detoksunuzu daha da kolaylaştıracak 7 ipucunu, sonbahar kombin önerilerini ve 2019 sonbaharında gardırobunuzda mutlaka olması gerekenleri derledik. İşte sonbahar gardırop detoksu için size yardımcı olacak ipuçları:

GARDIROP DETOKSU NEDİR, NASIL YAPILIR?

Gardırop detoksuna başlamadan önce kendinize sormanız gereken birkaç soru bulunuyor. Bu sorular, daha sağlıklı bir detoks yapmanızı sağlayacaktır. Öncelikle; ‘Beden ölçülerim bunu giymeye müsait mi!, ‘Terziye versem kurtulur mu’ ve ‘Giydiğimde mutlu oluyor muyum?’ sorularını kendinize yöneltin. Sonrasında sonbaharın trend parçalarına ve renklerine yönelin. Bu sorulara alacağınız yanıt üzerine detoksunuza başlayabilirsiniz:

1. İlk adım olarak dolabınız içerisindeki tüm parçaları indirin ve hepsini ayırın. T-shirtler bir kısma, pantolonlar diğer kısma. Şimdi işiniz daha kolay. Bu parçalar içerisinde sonbahar için uygun olmayanları eleyip işinize kalanlarla devam edin.

2. Sonraki adımda bu parçaları tek tek alıp size belirttiğimiz o soruları sorun. Bu yanıtlara göre, atacağınız parçaları belirleyip kenarda biriktirmeye başlayın. 

3. Bir önceki sezondan giydiğiniz ve bir terzilik işle kurtarılması mümkün olan parçalarınız varsa, onları derinliklerden çıkartın ve terzilik diye ayrı bir kenarda tutun. Uygun olmayanları da atın.

4. Elbise, kazak, pantolon ve bluz gibi parçaları deneyin. Eğer halen eskisi gibi duruyorsa kalsın ancak tüm güzelliğini kaybetmiş ve deforme olmaya başlamışsa bu parçalardan uzak durun. Kararınızı deneyerek verin böylece daha emin olmuş olursunuz.

5. Solmuş olan parçalarınızı sırf güzel diye tutmayın. Eski canlılığını geri getirmenize imkan yok.

6. Kilolarınız veya başka türlü sebeplerden dolayı elden çıkaramadığınız, bir gün zayıflarsam giyerim dediğiniz parçaları da çıkarın. Çünkü modası geçmişte kalmış bir parçayı giymek çok da hoş olmayacaktır.

7. Tüm bu ayıklama işlemi bittiği zaman, kıyafetlerinizi kaliteli ve kıyafetlerinize zarar vermeyecek askılarla asın. Renkli tercih ederseniz, gardırop içine ayrı bir renk katmış olursunuz.

EN ŞIK 2019 – 2020 SONBAHAR İÇİN KOMBİN ÖNERİLERİ

2019 SONBAHARINDA GARDIROBUNUZDA MUTLAKA OLMASI GEREKENLER

Mango – 550 TL

Basic parçaların en trendleri arasında yer alan trençkotlar, modasını asla kaybetmiyor. Serin bir sonbahar gününde tercih edilebilecek en rahat parçadır.

H&M: 129 TL

Deri etek, jean bir pantolon… Her parçayla uyum sağlayabilen balıkçı yaka kazaklar, sonbahar için oldukça ideal parçalardan.

TRENDYOL: 170 TL

Uzun kazaklarınız, gömlekleriniz ve trençkotlarınız için oldukça ideal olan bu parçalar, sonbahar gardırobunuzun olmazsa olmazı olmalı.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir