Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır?

Genellikle ciltteki aktif bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan ve yalnızca uzmanlar tarafından önerilmesiyle kullanılabilecek olan Fucidin krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı sadece yasemin.com’da! Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı ne kadar? Fucidin krem kimler kullanmalı? Fucidin krem yan etkisi var mıdır?

Fucidin krem, içerisinde  20 mg fusidik asit ve yardımcı madde olarak 0.04 mg butilhidroksianisol, 111 mg setil alkol bulunduran bir antibiyotik ilaçtır. İçerisinde bulunan fusidik asit sayesinde antibakteriyel etki sağlarken aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu  cilt enfeksiyonları ortadan kaldırır. Fucidin krem, bakteri veya mantarların etkisiyle tırnak kıvrımında ortaya çıkan dolama, yara ve yanıklar, iltihaplı egzamalar, enfeksiyon kapmış iltihaplı sivilceler,  kıl kökünün iltihabı, genellikle gençlerde görülen kıl kökünde oluşan kıl dönmesi gibi çıkan sorunların tedavilerde kullanılır. İlacı kullanmaya başladığınızda etkilerini görüp hemen bırakmamalısınız. Bu krem hem antibiyotik hem de güçlü bir içeriğe sahip olduğundan dolayı uzman doktorunuzun mutlaka verdiği sürelerde kullanılmalıdır. Uygulamaya ara vermek cilt üzerinde yer edinen bakterilerde bağışıklık sistemini geliştirerek bir sonraki tedavi sürecinde etki alınmamasına neden olabilir.

Fucidin krem genelde ciltte oluşan sorunlar sonucundan kullanımı yaygınlaşan ve sosyal medyada popülaritesi artan bir üründür. Yaşanan sorunlar arasında yanık, kaşıntı, yaralar, sivilce ve benzeri şeyler vardır. Uzman doktorlar genellikle bu kremlerle hazırlanan karışımları tavsiye ederler. Siz de uzman doktorunuza danışarak bu şekilde yapılmasını isteyebilirsiniz. 

FUCİDİN KREM NASIL KULLANILIR?

Fucidin krem, mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılmaya başlanmalıdır. Bunun dışında kullanmak riski olabilir. Genellikle sivilce oluşumunu engellemek için kullanılan Fucidin, antibakteriyel özelliği sayesinde hem sivilceleri yok eder hemde ilerleyen süreçte tekrardan sivilce oluşumunu engeller. Bu krem kesinlikle gözle temas ettirilmemelidir. Cilde sürülmesi esnasında kesinlikle göze ve dudaklara yakın kısımlara sürülmemelidir.

FUCİDİN KREM YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza bilgi vermelisiniz. Kremin kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

FUCİDİN KREM FİYATI NEDİR?

Fucidin kremin 2019 yılı fiyatı 17.26 TL’dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir