Evde tırnak uzatma yöntemleri var!

Evde tırnak uzatma yöntemleri ile hayal ettiğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz! Uzun, sağlıklı ve güçlü tırnaklar için size özel tavsiyelerimiz var.

Özellikle, bitkisel bakım tarifleriyle tırnak uzatma hızını artırabilirsiniz. Ekonomik, kolay ve etkili teknikleri okumaya hemen başlayabilirsiniz.

Limon suyu ile tırnak uzatma mümkün!

Limon suyu ile her gün tırnakları pamukla veya doğrudan masaj ile beslemek kısa sürede sonuç alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca limon suyunun içindeki vitaminler de tırnakların daha güçlü olmasına yardımcı oluyor.

Sirkeli tırnak bakımı ile harika sonuçlar!

Tırnak uzatmanın diğer bir yolu ise; içerisine sirke ve zeytinyağı karışımı bulunan ılık suya ellerinizi sokun. Yeteri kadar ellerinizi bu karışımlı suyun içinde tutun ve tırnaklarınızın bu sudaki mineralleri emmesini ve yumuşamasını sağlayın. Bu uygulamayı her gün, özellikle akşamları yatmadan önce yapın. Tırnaklarınızın güçlenmeye ve hızla uzamaya başladığını şaşırarak göreceksiniz.

Hindistan cevizi yağı ile daha güçlü olun!

Tırnak uzatma yöntemlerinden başka biri ise, Hindistan cevizi yağı ve limon suyu ile ovmaktır. Bütün bu uygulama yollarının her biri daha sağlıklı ve en önemlisi kırılmaya dayanıklı güçlü tırnaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Tırnaklarınızı her gün nemlendirin!

Korumanın yanı sıra tırnak kenarlarını hafif fırçalayarak kan dolaşımını hızlandırabilir, çevresine besleyici kremlerle masaj uygulayarak güçlenmelerine yardımcı olabilirsiniz. Tırnak çevresini sürekli nemlendirmek ve kurumasını engellemek şeytan tırnaklarını önler.

Diş macunu ile lekelerden kurtulun

Tırnaklarınızda lekeler varsa, diş macunuyla kurtulabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda tırnaklarınızın güçlenmesine ve hızlı uzamasına yardım ediyor. Uygulamak çok kolay! Tırnaklarınıza diş macununu sürüp 10 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Bu tırnak bakımını haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

Kabartma tozu ile güçlü tırnaklara sahip olun!

Evde tırnak bakımı harika bir karışım daha var! Tırnaklarınızı gönül rahatlığı ile bu karışıma teslim edebilirsiniz. Düzenli uygulamada tırnaklarınızın güçlenip güzelleştiğini göreceksiniz. Bir bardak suyun içine 7-8 damla limon suyu ve bir çay kaşığı kabartma tozu ilave etmelisiniz. Tırnaklarınızı karışımın içerisinde 10 dakika bekletip ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Tırnak uzatmanın püf noktaları var!

Maden suyu, yumurta, ceviz, badem gibi mineral ve protein zengini besinleri sık sık tüketin. Manikür sırasında sert törpü kullanımı veya fazla baskılı törpüleme işlemlerinden kaçınmalısınız. Tırnakların güçlü ve sağlıklı olması için günde 2 litre su tüketin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir