Etrexin Jel nedir? Etrexin Jel nasıl kullanılır? Etrexin Jel ne kadar?

Sivilce ve izlerine artık sonsuza kadar yok etmek istiyor bunun için binlerce ürün deneyip başarısız olduysanız bu haber tam size göre. Eczanelerde satılan ve kullananların memnun kaldığı Etrexin Jeli sizlerle tanıştırıyoruz. Etrexin Jel nedir ve nasıl kullanılır merak ediyorsanız mutlaka haberimizi okumalısınız.

Etrexin Jel sivilce(akne), siyah nokta, ciltteki kabarcıklar için kullanılan 30 gramlık tüplerde satışa sunulan bir cilt ilacıdır. Hafif veya orta şiddetinde olan sivilce ve akne tedavilerinde uzmanlar tarafından önerilerek kullanılan bu jel, ağrılı yani iltihaplı sivilcelerde beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir. Ancak beyaz ve siyah noktaların kaçınılmaz düşmanıdır. Ciltteki iltihabı da hızlı şekilde kurutarak sağlıklı hale gelmesini sağlayan Etrexin Jel içerisinde 0.5 mg isotretinoin, 20 mg eritromisin bulunur. Yardımcı maddeler ise Hidroksipropil selüloz, bütil hidroksitoluen (antioksidan) ve alkol(%96) isimli yapılardır. Birçok dermatolog bu ürünün düzenli ve doğru bir şekilde kullanılmasının altını çiziyor. Etrexin jel bozulmuş cilt yüzeyini düzenler ve sağlıklı yapıya kavuşturur. 

PEKİ ETREXİN JEL NASIL KULLANILIR?

Bu kremi kesinlikle bir uzman önermeden kesinlikle kullanmamalısınız. Kullanım konusunda hekiminizin bir önerisi var ise aynı şekilde uygulamaya özen gösterin. Bunun dışında;

Öncelikle cildinizi güzel bir şekilde temizleyin. Ilık suyla bölgeyi temizledikten sonra kurutun. Daha sonra kremi bölgeye ince bir tabaka şeklinde hafif parmak masajı ile yedirilerek sürün. Ellerinizi bu adımda mutlaka yıkayın.

Gün içerisinde 1-2 kez kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer cildiniz tahriş olursa nemlendirici uygulayabilirsiniz.

ETREXİN JEL NE KADAR?

30 gramlık tüplerde satılan bu ilacın fiyatı 21.21 TL’dir. Eczanelerden alabileceğiniz bu ilaç, SGK tarafından da karşılanmaktadır. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir