En iyi bebek pudrası hangisi? Evde bitkisel bebek pudrası yapımı

Sadece bebeklerde değil birçok farklı alanda kullanılabilen bebek pudrasını evinizde doğal yollarla yapabilirsiniz. Bebeğinizi kimyasallardan korumak ve sağlıklı yöntemlerle bakımını gerçekleştirmek istiyorsanız bu haberimiz tam da size göre! Ev yapımı organik bebek pudrası tarifi ve bilinen en etkili bebek pudraları için detayları okuyabilirsiniz. İşte bebek pudrası kullanımı…

Özellikle de yeni nesil annelerin bebeklerinde en çok kullandığı ürünlerden birisi de bebek pudralarıdır. Ancak edinilen bazı bilgilere göre, dışarıda hazır olarak satılan bazı bebek pudralarının bebeğe dokunabilecek yani tahriş bırakabilecek nitelikte olduğu öne sürüldüğünden dolayı anneler pudra kullanımı konusunda tereddütlü olabiliyor. Eğer bebeğinizin cildine kimyasal değmesini istemiyorsanız ve bakımını doğal yollarla gerçekleştirmek isterseniz, evde kendi bakım ürününüzü yapabilirsiniz! Peki, nasıl? Evde bebekler için organik bebek pudrası yapımı…

EVDE ORGANİK BEBEK PUDRASI NASIL YAPILIR?

MALZEMELER:

– 1/2 fincan organik mısır nişastası

– 3 damla lavanta yağı

– 1/2 fincan organik ararot nişastası

– 3 damla sardunya yağı

HAZIRLANIŞI:

Yukarıda bahsedilen malzemeleri temiz ve geniş bir kabın içinde karıştırın. Karıştırma işlemi bittikten sonra karışımın kurumasını bekleyin. Daha sonra delikli bir şişeye karışımı dökerek bebek pudrasını hazır hale getirin.

NOT: Alerji riskine karşılık doktor onayı almadan uygulamayınız.

BEBEK PUDRASI NERELERDE KULLANILIR?

– Sadece bebeklerde kullanılan bir ürün olmayıp hacimli ve dolgun görünümlü kirpikler için bebek pudrasını kullanabilirsiniz. Böylelikle kirpikleriniz daha uzun ve sık görünecektir.

– Özellikle de yaz aylarında sık terliyorsanız, cildinize bebek pudrası ile masaj uygulayabilirsiniz. Bebek pudrası aynı zamanda cildin mat görünmesine neden olacaktır. 

– Parlayan sivilcelerin oluşumunun önlenmesini kolaylaştıracaktır.

– Çarşafların serin ve mis gibi kokmasını istiyorsanız, uyumadan önce yatacağınız yere bebek pudrası serpiştirin.

LAVANTALI BEBEK PUDRASI YAPIMI

MALZEMELER

1/2 kap lavanta, kurutulmuş
1 1/2 fincan mısır nişastası
30 damla lavanta yağı

HAZIRLANIŞI

Havandan yardım alarak lavantayı ince bir toz haline getirin. Ezildikten sonra ortaya muhteşem kokulu bir bebek pudrası çıkacaktır. Daha sonra ezilmiş lavanta ile mısır nişastasını küçük kapta karıştırın. Bitti bile!

BEBEK PUDRASI MARKALARI VE FİYATLARI

BEBETEN- MİNİÇO 9,90 TL

WEEBABY PUDRA- HEPSİBURADA 14,90 TL

NOT: Doktor onayı almadan kullanmayınız!

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir