En etkili doğal cilt temizleme yöntemleri nelerdir? Yoğurt ile cevizi karıştırırsanız…

Cildinizi derinlemesine temizlemek aynı zamanda cilt problemlerinin önüne geçmek için doğal yöntemleri kullanmakta fayda var. Doğal karışımlar cildin yüzeyine etki ettiği için vücudunuzun yapısını da bozmaz. Ancak kimyasal içerikli temizleyiciler cildin en alt tabakasına kadar ulaştığı için yüzde çukurlara ve deliklere neden olabilir. Peki doğal cilt temizleme yöntemleri neler? Detaylar haberimizde…

Her kadın parlak, pürüzsüz ve mükemmel bir cilde sahip olmak ister. Bu saydıklarımızın hepsini elde etmenin en temel yolu cildi temizlemekten geçer. Her akşam uyumadan önce doğru ürünleri kullanarak, doğru bakımı yaptığınızda tüm bu istediklerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Cildinizin sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olması için mutlaka doğru adımlarla kimyasallar olmadan düzenli bir şekilde temizlenmesine özen göstermelisiniz.Bu adımlar hem cildinizin yaşlanmasını geciktirecek hem de kırışıkların derinleşmesinin önüne geçecek. Bugünkü hazırladığımız yazıda, cildi temizlemenin en doğal yollarını bir araya getirdik. Doğru bir şekilde bu yöntemleri uyguladığınızda kısa sürede gözle görülür sonuçlara kavuşacaksınız.

LİMON İLE CİLT TEMİZLEME

Limon içerisinde bulunan yüksek miktarda asit sayesinde cildi temizleyen en iyi besinler arasında yer alır. Hücre yenileme ve ölü derileri yok etmede oldukça başarılı olan limon, aynı zamanda siyah noktaları yok etmede büyük rol oynar.

  Yüzünüze ve boyun bölgenize taze sıkılmış limon suyu eşit miktarda gelecek şekilde sürün. 10 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu uygulamanın sonrasında cildinizi nemlendirmek için salatalık koyabilirsiniz.

BAL İLE CİLT TEMİZLEME

Cildinizin tüm toksinlerden ve siyah noktalardan arınması için öncelikle nemli olması gerekir. Cildinizin ihtiyacı olan nemi ise hakiki bal ile karşılayabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği nedeniyle cildi adeta yumuşak ve esnek yapıya dönüştüren balı aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz.

Cildinizin her yerine balı direk uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu yöntemi 2 günde bir uygulayabilirsiniz.

KARBONAT İLE CİLT TEMİZLEME

Cildin PH seviyesini dengeleyen karbonat; akne, sivilce, leke gibi sorunların önüne geçer. Aynı zamanda cildi temizlenmesini sağlayan karbonat, kir ve ölü derilerden de arındırır.

1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın ve macun kıvamına getirin. Ardından yüzünüzü bu karışımla temizleyin. Ilık su ile durulayabilirsiniz. Bu yöntemi haftada 2 veya 3 kez uygulayabilirsiniz.

CEVİZ İLE CİLT TEMİZLEME

Vücut sağlığı açısından oldukça faydalı olan ceviz; kuru, mat, cansız ve solgun görünen cildi adeta yeniler. Toz formundaki ceviz cildi temizleyen aynı zamanda ölü derileri gideren bir kuruyemiş çeşididir.

2 tatlı kaşığı toz ceviz ile 2 yemek kaşığı yağsız yoğurdu karıştırın ve yüz bölgenize uygulayın. Yüzünüzde karışım kuruduktan sonra maskeyi soyarak çıkarın. Kalanları da ılık su ile çıkarabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir