Clinoper krem ne işe yarar? Clinoper krem nasıl kullanılır? Clinoper krem fiyatı

Sivilce ve cilt kızarıklık sorunu yaşayanların memnun kaldığı ve son zamanda popülerliği direkt olarak artan Clinoper Jel sosyal medyanın da gündemine düştü. Aynı sorunlarla karşılaşanlar Clinoper krem nerede bulunur? Clinoper krem ne işe yarar? Clinoper krem nasıl kullanılır? Clinoper krem fiyatı nedir? sorularını araştırıyor. Bu haberimizde merak ettiğiniz tüm soruları yanıtladık.

Doktorların sık sık reçete ettiği Clinoper kremin etken maddesi Benzoil peroksit ve  Klindamisin fosfat‘tır.  Akne(sivilce),siyah nokta ve beyaz nokta için etkili bir jel olan bu ürün yalnızca eczanelerde satılıyor. Clinoper krem aşırı yağlı olan ciltlerde bile yağ oranını direkt olarak düşürecek yeterliliğe sahip olan yapısıyla, bakteri oluşumunu da minimuma indirir. Kullananların memnun kaldığı bu jel cildin dış yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini sağlar. 25 ve 50 gramlık jel formlarında satılan Clinoper, düzenli bir şekilde kullanıldığında oldukça faydalı sonuçlar veriyor. Ayrıca cilt yapınızın pürüzsüz bir görünüme kavuşturulmasında yardımcı olur. Argis İlaç sanayi tarafından İstanbul’da üretildiği bilinen Clinoper jel, tam etkisini göstermesi 2-5 haftayı  bulabilir. Tedavi süresi 12 haftadan daha uzun sürmemelidir. Mutlaka kullanmadan önce uzmana danışmanız gereken bu jeli kullanırken aşırı uygulanan bölgede kuruluk ve tahriş görüldüğünde, ilacın kullanımını doktor kontrolü altında azaltınız.

CLİNOPER JEL NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile yıkayıp, durulayın. Kuruladıktan sonra jeli, parmak ucuyla ince bir tabaka halinde akneli bölgeye sürün. Uygulama sonrasında ellerinizi yıkayın. Günde sadece bir kez akşamları uygulanmalıdır. Her gün kullanılmadığı sürece etkisini göstermeyebilir. Eğer jel cilt üzerine kolayca sürülmüyorsa, çok fazla miktar uygulanıyor demektir.

CLİNOPER KREM NE KADAR?

Bu ilaç eczanelerde satılmaktadır, eczaneler harici herhangi bir yerde bulamazsınız. Clinoper fiyat 50.34 TL‘dir. 

CLİNOPER KREM YAN ETKİLERİ

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir