Her gece uyumadan düzenli bir şekilde yaptığınız bakım, uyurken harekete geçen bakterileri öldürerek yaşlanmaya neden olan faktörleri de en aza indirir. Cildine her daim bebek gibi bakan kadınların mutlaka gece bakımlarını da düzenli bir şekilde yapmaları gerekir. Peki gece uyumadan önce nasıl bir bakım yapılmalı ve hangi ürünler kullanılmalıdır? Tüm bu soruların yanıtını haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Cilt, gece uykuya geçtiğinizde kendini daha fazla yeniler. Bu sırada oluşabilecek kötü cilt problemlerine davetiye çıkarak durumlarda bulunmaması gerekir. Örneğin makyaj ile uyuma, sigara içme gibi. Uyandığınızda cildinizi aydınlık, nemli ve parlak bir halde görmek için bazı dikkat etmeniz gerekenler dışında, yapmanız gereken bazı adımlar bulunuyor. Gün boyunca dış etkenlere maruz kalan cildin yaşlanma hızı arttığı için kullandığınız ürünlerin içeriklerini iyi bir şekilde kontrol etmeli hem de makyaj kalıntılrının temizlendiğinden emin olmalısınız. Peki gece cilt bakımı nasıl olmalı, gece cilde hangi ürünler sürülmeli? Detaylar haberimizde…

ÖNCELİKLE CİLDİ YENİLEYEN BİR TEMİZLEYİCİ KULLANIN

Cildinizdeki makyaj kalıntılarını, dışarıdan gelen kötü havayı aynı zamanda yoğun geçen günün ardından yüzde biriken kirleri narin bir eksfoliasyon yaparak yenileyen temizleyicileri mutlaka uyumadan önce kullanmalısınız.

Bunun için “Dr. Murad Aha:bha Exfoliating Cleanser” kullanabilirsiniz.

Fiyatı: 225 TL

NEMLENDİRİCİYİ KESİNLİKLE ATLAMAYIN

Gece uyurken cildinizde kırışıkların oluşmaması ve cildinizdeki bakımı ikiye katlamak istiyorsanız nemlendirici şart. Nemlendirmek için iyi bir ürün arıyorsanız “SkinCeuticals Hydrating B5 Serum” kullanabilirsiniz.

Fiyatı: 449 TL

YATIŞTIRMAK İÇİN HAFİF JEL MASKE KULLANIN

Gece yatmadan önce cildinizde uzun süre maske bekletecek vaktiniz yok aynı zamanda kalın tabakalı maskelerden hoşlanmıyorsanız hem hızlı emilen hem de temizlenmesi çok kolay olan jel formüllü maskeler ile cildinizin yatışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu adım için en uygun ürün, “Peter Thomas Roth Rose Stem Cell Bio-Repair Gel Mask” dir.

Fiyatı: 384 TL.

GÜÇLÜ GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Gece uyumadan önce sadece cildinize değil göz çevrenize de ayrı özen göstermelisiniz. Çünkü kırışıklıklar ilk göz çevresinde kendini gösterir. Zengin ürünlerle göz çevrenize ekstra nem sağlayabilir ya da ihtiyacınıza göre kırışıklık giderici ve yenileyici bakım maskeleriyle çıtayı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.Bunun için ise “Shiseido Benefiance WrinkleResist24 Pure Retinol Express Smoothing Eye Mask” kullanabilirsiniz. 

Fiyatı: 510 TL

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir