Bronzer nedir ve niçin kullanılır? Bronzer kullanmanın yolları! En iyi 5 Bronzer

Cildinizi her daim bronz ve daha sağlıklı göstermek için bronzer kullanabilirsiniz. Son yılların en çok tercih edilen kozmetik ürünü bronzerı dünyaca ünlü markalar birbirinden çeşit renklerle piyasaya sürdü. Peki bronzer cilde nasıl uygulanır? Bronzer uygulanırken nelere dikkat etmek gerekir? Hangi cilt tipine hangi, renk bronzer uygulanır? Sorularının yanıtını haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Bronzer, yani bronzlaştırıcı pudralar, cilde bronz bir görünüm vermek için kullanılan bir kozmetik üründür. Son yıllar hem yaz hem de kış aylarında kullanılan doğal bir bronz görünümü veren bronzer, yalnızca profesyonel makyaj günlerinde değil sıradan bir makyaj için de ideal tercih olacaktır. Yüzün çizgi hatlarının belli olmasına yardımcı olan bronzer, elmacık kemiklerinin belirginleşmesinde büyük rol oynar. Cilde bronzluk vermesinin dışında yüzü boyutlandırmak, gölgelendirmek ve cilt rengini ısıtmak için kullanabileceğiniz bronzer, yuvarlak ve dolgun yumuşak uçlu bir fırça ile uygulanması gerekmektedir. Küçük fırçalar orantısız bir dağılıma neden olur bu yüzden doğallıktan uzak bir sonuç elde edilebilir. Yüze uygun büyükte olan ve yumuşak yapıya sahip bir fırça ile az miktarda dağıtılarak uygulanmalıdır. Son zamanlarda popülerliği artan makyaj malzemelerinin yanında yerini alan bronzer hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.

TEN RENGİNE GÖRE BRONZER SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

AÇIK TEN: Açık tenliler için şeftali tonlarında bronzer uygundur. Turuncu bir görünüm elde etmemek için kahverengi alt tonlu ürünler tercih edilmelidir. Sarışınlar için bal rengi ve pembemsi tonlar kullanılması önerilir.

BUĞDAY TEN: Toprak tonlu bronzerlar uygundur. Çok koyu ve çok ışıltılı bir rengin seçilmemesi gerekir. Kirli bir görünüm elde etmemek için bakır tonlu bronzer da tercih edilebilir.

KOYU TEN: Koyu ve esmer tenliler için çikolata rengi tonlarında ürünler uygundur.

EN İYİ 3 BRONZER ÖNERİSİ

Kusursuz bir makyaj için makyaj çantanızda mutlaka cilt tonunuza uygun bir bronzer bulundurmalısınız. Sizin için derlediğimiz en iyi 3 bronzer incelemesi ile hangi bronzer’ın size uygun olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

1-Benefit Hoola Bronzer 99,00 TL

– Mat bitişli ve günlük kullanıma uygun bir bronzer arıyorsanız, Benefit markasının Hooala Bronzer’ı tam size göre.  Sevimli karton ambalajı ve içerisinde bulunan minik fırçasıyla da makyaj çantanızın vazgeçilmezi olacak. Benefit Hoala, beyaz ve buğday tene sahip kadınlar için uygun bir renk.

2- The Balm Bahama Mama Bronzer / 40,00 TL

The Balm Bahama Mama Bronzer, bilinen en iyi bronzerlardan birisidir. Açık tenliler için oldukça uygun bir renk tonu vardır. Ancak ürünün en kötü özelliği ise, kapağının çantada açılmasıdır. Bunun dışında uzun süre kalıcılık sağlıyor ve sedefli yapısıyla da kullananlar tarafından çok beğenilmiş.

3- NARS Laguna Bronzer 195,00 TL

Şık, kadifemsi dış yüzeyi ve içindeki aynası ile kullanışlı ambalaja sahip olan bu ürün, canlı bir görünüm oluşturuyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir