Bıyık bölgesindeki kararmalar nasıl geçer? Dudak üstü kararmalarına kesin çözüm

Bıyık bölgesinde yanma ve tahrişe neden olan ağda ve tüy dökücüler; zamanla bıyık bölgesinin renginin koyulaşmasına aracılık ediyor. Bu durum ise kişinin aynaya baktığında dudak üstünde bıyık varmış gibi bir görünüm ile karşılaşmasına davetiye çıkarıyor. Oluşan bu dudak üstü kararmalarına doğal yöntemlerle kısa sürede müdahale edebilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? Gelin birlikte bıyık bölgesindeki kararmalara kesin çözüm olacak önerilere göz atalım…

Birçok kadının yaşadığı bıyık bölgesi kararması, güzelliğe gölge düşüren bir cilt kusurudur. Genellikle ağda, tüy dökücü ve tüy sarartıcı gibi ürünlerin yanlış kullanılmasından dolayı ortaya çıkan bıyık bölgesi kararmasını doğal yöntemlerle kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Özellikle  sıcak ağda sonrasında ciltte belirmeye başlayan koyu halkalar inatçı olabiliyor. Bu sorunu kimyasal kremler kullanmak yerine doğal tedavi yöntemlerini kullanarak yapabilirsiniz. Nasıl mı? Hazırladığımız bu yazıda dudak üstü yani bıyık bölgesi kararmalarını ortadan kaldırıyoruz. Sizler de bu sorunla karşılaya karşıyaysanız mutlaka hazırladığımız yöntemleri denemelisiniz.

LİMON SUYU YÖNTEMİ

Cilt rengi açmada oldukça başarılı olan taze sıkılmış limon suyunu, bıyık bölgenize sürün ve 20 dakika boyunca bekletin. Bekleme işlemi bittikten sonra ıslak bir pamuk yardımıyla bölgeyi temizleyin. Bu işlemi haftada bir kez olacak şekilde kararma geçene kadar tekrar edin.

MAYDANOZ SUYU YÖNTEMİ

Bir cezve suyun içine maydanozları koyun ve 15 dakika boyun kaynatın. Kaynayan suyu ılıması için biraz bekleyin. Bir pamuk yardımıyla ılıyan suyu kararan bölgeye sürün ve 20 dakika bekleyin. 20 dakika sonunda temiz bir pamuk ile bölgeyi temizleyin.

PATATES SUYU YÖNTEMİ

Bir adet patatesi ince ince dilimleyin ve blenderdan geçirin. Bir tülbent yardımıyla blenderdan geçirdiğiniz patateslerin suyunu süzün. Çıkan suyu bıyık bölgenize sürün ve 5 dakika kadar parmaklarınız ile masaj yaparak uygulayın. 45 dakika bekleyin ve işlemin sonrasında aynı uygulamayı tekrar edin. İşlem bittikten sonra son olarak soğuk su ile durulayın.

PİRİNÇ SUYU YÖNTEMİ

Özellikle Japon ve Uzak Doğu kadınlarının ciltlerini beyazlatmak amacıyla kullandığı pirinç suyu sayesinde sizler de bıyık bölgesindeki kararmanın önüne geçebilirsiniz. Pirinç suyu ile bıyık bölgesindeki kararmayı engellemek adına 1 bardak pirince 2 bardak sıcak su ilave edin. 30 dakika boyunca pirincin beyaz suyunun çıkmasını bekleyin. Ardından bir adet makyaj pamuğu yardımıyla pirinç suyunu bıyık bölgenizdeki lekelerin üzerine gece yatarken sürün. Sabah uyandığınızda bol ılık su ile bölgeyi durulayın. Bu işlemi her gece yatarken en az 1 hafta boyunca uygulayın.

SÜT YÖNTEMİ

Cilt tonunu açan ve doğal bir peeling olan süt; bıyık bölgesindeki kararmayı azaltıyor ve cildi ölü hücrelerden arındırıyor. Süt kullanarak kararmayı hafifletmek adına bir miktar pamuğu 1 tatlı kaşığı süte bandırın ve bıyık bölgenizi bu süt ile iyice ovun. 30 dakika bekledikten sonra bölgeyi bol ılık su ile durulayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir