Barbie oyuncak bebeklere kıyafet nasıl dikilir? Kolay ve pratik bebek elbisesi dikimi

Dikişe gerek kalmadan çocuğunuzla beraber en sevdiği oyuncak bebeğine kıyafet yapmaya hazır mısınız? Hem çok eğlenceli hem de zahmet gerektirmeyen bebek kıyafet yapımları ile çocuğunuzla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Peki oyuncak bebeklere dikişsiz kıyafet nasıl yapılır? Barbie bebek kıyafeti evde nasıl dikilir? Kız çocukları için oyuncaklarına pratik kıyafet yapımı nedir? Çoraptan oyuncak bebek kıyafeti nasıl yapılır? İşte evde eğlenceli kıyafet dikimi…

Gündelik yaşantımız içerisinde el emeği göz nuru olup özenle yapılan her şeyin yeri ayrıdır. Hazır bir şekilde dışarıdan satın alabileceğimiz nesne, kıyafet ya da aksesuar gibi pahalı ürünlere servet ödemek istemiyor ama bunları kullanmaktan geri de kalmak istemiyorsanız daha makul bir bütçe ile benzerini ya da aynısını evinizde sizde yapabilirsiniz. Özellikle de geniş bir aileye sahipseniz ev bütçesine katkı sağlamak için elinizden gelebilecek bazı basit uygulamaları kendiniz yapabilirsiniz. Kıyafet konusunda her kadının en azından düğme ya da fermuar dikecek kadar el becerisinin olması bile günlük işlerini görmeye yetecektir. Zahmet gerektiren uğraştırıcı işler yapmak istemiyorsanız çocuğunuz için eğlenceli oyuncakların yapımına yönelebilirsiniz. ‘Oyun’ dönemindeki bir çocuğun en sevdiği şey tabii ki oyuncaklardır. Sizde hem çocuğunuzu mutlu etmek hem de bütçenize katkı sağlamak istiyorsanız, çocuğunuzun istediği gibi bir oyuncak ortaya çıkartabilirsiniz. Yaptıkça zevk alacağınız oyuncak modellerini belki de ilerleyen dönemlerde maddiyata dökebilecek ve gelir bile kazanabilir hale gelebilirsiniz. Dikişle uğraşmak istemiyorsanız evinizde çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz oyuncak bebek modelini sizler için derledik. Evde oyuncak bebek nasıl yapılır? Kolay oyuncak bebek elbisesi nasıl dikilir? Barbie bebek kıyafeti nasıl yapılır? Dikişsiz oyuncak bebek kıyafeti yapımı…

BEBEK KIYAFETİ NASIL YAPILIR? OYUNCAK BEBEKLERE KOLAY ELBİSE DİKİMİ

MALZEMELER:

Çorap,
Makas

YAPILIŞI:

İstediğiniz renk ve desendeki bir adet bebek çorabını, topuk kısmının hemen üstünden keselim. Kestiğimiz bu parçayı bebeğin üzerine giydirelim. Takım halinde eteğin de aynı olmasını istiyorsak yaptığımız bu işlemi tekrarlayalım ve etek olarak bebeğe giydirelim.

MAYO DİKİMİ

Yine dilediğiniz renk ve desendeki bebek çorabını topuk kısmından önce keselim. Kestiğimiz bu parça işimize yaramayacak. Geri kalan parmakların geldiği kısımda çift taraflı bacakların geçebileceği kadar küçük bir delik açalım. İşte bebeğin mayosu hazır!

OYUNCAK BEBEK NASIL YAPILIR? PELUŞTAN OYUNCAK YAPIMI

MALZEMELER:

 Polar çorap
 Pamuk düz renk beyaz çorap
Siyah düğme veya boncuk
İplik
Elyaf
Makas
Kalem

YAPILIŞI:

Oyuncağın kafasını yapmak için düz model beyaz çorabın ayak kısmını 10-15 cm ölçülerinde kesin. Daha sonra içini açıp elyaf doldurun.Kenarlarından iğne iplik geçirip bir güzel dikin. Elyaflı çorabı ayak ucuna kadar polar çorabın içine geçirip, dikin.

Yüzünde gözleri yapmak için boncuklardan, burnu yapmak için de iplikten yardım alabilirsiniz. Göz ve burunları güzelce sabitledikten sonra geri kalan bedeni, el ve ayakları elyafla doldurup parçaları bir araya getirin..

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir