Ayak detoksu nedir? Ayak detoksu ne işe yarar, nasıl yapılır?

Gün boyu yoğun tempo nedeniyle yorulan ve şişen ayaklarınızı dinlendirmek aynı zaman da sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için son zamanlarda popüler olan edilen ayak detoksu evde nasıl yapılır ve ayak detoksu nedir sizler için araştırdık. Hem vücut sağlığına iyi gelen hem de ayakların bakımlı görünmesini sağlayan ayak detoksu hakkında tüm merak edilenler haberimizin detaylarında…

Ayak detoksu, vücuttaki zararlı toksinlerin atılması amacıyla yapılan bir tedavi yöntemidir. Güzellik uzmanları tarafından ayakların daha bakımlı olması için de kullanılan bu yöntem ayak pedleri, ayak maskeleri, akupunktur ve iyonik ayak detoksu cihazları ile yapılabilir.  Ayakların sinir uçları ve tıkanan ter bezlerinin temizlenmesi açısından oldukça faydalı olan ayak detoksu, aynı zamanda bağşıklık sistemininde düzenlenmesine yardımcı oluyor. Uzmanlara göre ayak detoksu; kalori yakmamaya, kan şekerini düzenlemeye birebir geliyor. Özellikle şeker hastalarının yaşadığı ayak şişmesi yani ödemin atılmasını da kolayca sağlıyor.

İki farklı çeşide ayrılan ayak detoksu; biri ayak pedleri ile evde doğal kolayca yapılıyor, biri ise iyonik olarak alternatif tıp merkezlerinde yapılıyor. Peki evde ayak detoksu nasıl yapılır ve ayak detoksu yapabileceğiniz doğal tedavi yöntemleri neler haberimizin detaylarında görebilirsiniz.

KARBONAT VE DENİZ TUZU İLE AYAK DETOKSU

Bir bardak deniz tuzunu ve karbonatı su dolu kabın içerisinde eritin. Suyun ayaklarınızı yakmayacak sıcaklıkta olduğundan emin olduktan sonra ayaklarınızı 45 dakika boyunca içince bekletin. Her gün bu karışımı uygulayarak ayak detoksu yapabilirsiniz. 

EPSOM TUZU İLE AYAK DETOKSU

1 litre suya 1 çorba kaşığı epson tuzu ve 2 yemek kaşığı sirkeyi ekleyin.35 dakika boyunca ayaklarınızı suyun içerisinde bekletin.

AĞIZ GARGARASI İLE AYAK DETOKSU

Su dolu kabın içerisine 2 ölçek ağız gargarasını dökün ve iyi karıştırın. Daha sonra yardım saat bekletin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir