Anestol pomad krem ne işe yarar? Anestol krem nasıl kullanılır?

Genellikle kulak derdime öncesinde kullanılan Anestol pomad krem, bölgesel uyuşturma özelliğiyle eczanelerde kullanılan kremdir. Anestol pomat nedir, anestol pomad neye iyi gelir, anestol krem nasıl kullanılır, anestol yan etkileri hakkında merak ettiniz tüm soruların yanıtını sizler için cevapladık.

Anestol pomad krem lokal anestezikler grubuna dahil bir kremdir. Bölgesel uyuşma sağlayan anestol pomad beyaz renkli krem kıvamında bulunmaktadır. 30 gramlık alüminyum tüplerde reçeteyle yalnızca eczanelerde satılan bu krem, yardımcı madde olarak Metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500, polietilen glikol 6000, propilen glikol içerir. Etken maddesi ise her tüp %5 lidokaindir. Etkisini çok sürede gösteren anestol pomad reçete ile satılan bir kremdir. Bölgesel uyuşma sağlayan anestol pomad kullanım alanları ve sağladığı faydalar ile bilinen bir ilaçtır. Son zamanların en çok tercih edilen bu krem, kesinlikle doktor ve uzman olmadan kullanılmamalıdır. 

Anestol pomad  deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, meme ucu, dudak çatlakları ve ağrıları, soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi (endotrakeal entubasyon) sırasında anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak sıklıkla kullanılmasına rağmen sizlere anestol pomad;

Ağda öncesi kullanılır,

Lazer epilasyon sonrası acıyı azaltmak için kullanılır,

Bıyık ve kaş bölgesinde ağda sonrası acıyı azaltmak için,

İğneli epilasyon tedavisinde,

 Meme ucu çatlaklarında,

Anestol pomad basura iyi gelir

Uyuşturucu krem yara deri yüzeyinde hasarların acısını azaltmakta,

Güneş yanıkların acısını dindirmek için kullanılır.

Anestol uyuşturucu krem genelde acıyı hissi azaltmak için tercih edilmesine karşın son zamanlarda bayanlara ağda yapmadan önce ağda yapılacak yere anestol sürerek geçici olarak acı hissini ortadan kaldırmaktadırlar. 

ANESTOL POMAD KREM NASIL KULLANILIR?

Anestol pomad gerekli görülmesi halinde günde 2 yada 3 defa sürülür. Tek seferde kullanılacak doz 5 gramı kesinlikle aşmamalıdır. Günlük kullanılacak en fazla doz ise 17 ile 20 gram arasındadır doz aşımı ciddi yan etkilerin görülmesine neden olabilir. Geniş yüzeylere gerekmedikçe uygulanmamalıdır. Anestol pomad uygulanış şekli ise;

Anestol krem sürülecek bölge iyice temizlenir.

Uygun miktarda anestol pomad sürülür ve iyice deriye yedirilmesi sağlanır.

 Anestol pomad sürüldüğü andan itibaren etkisini 5 ile 10 dakika içerisinde göstermektedir. Anestol pomad etki süresi ise ortalama olarak 2 yada 3 saat kadar sürebilir.

ANESTOL KREMİN YAN ETKİLERİ

Her krem yada ilaçta olduğu gibi anestol pomad yan etkileri bulunan bir kremdir. Yan etkiler genelde içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda ve çok fazla sürüldüğünde yani doz aşımında görülmektedir. Çok fazla anestol krem sürüldüğünde emilim sonucu kana karışan miktarın artması sonucu yan etki ortaya çıkar. Anestol uyuşturucu krem yan etkileri ise;

Uzun süre kullanıma bağlı olarak aşırı duyarlılık

Cilt yüzeyinde kaşıntı, kızarıklık, tahriş ve döküntü

Sinirlilik hali

Baş dönmesi

Görme bozukluğu

Titreme ve nöbet

Bu yan etkilerde herhangi biri örüldüğünde kesinlik kremi kullanmayı bırakmalısınız.

ANESTOL KREMİN FİYATI

Anestol pomad reçete ile satılan bir kremdir ve SGK tarafından karşılanmaktadır. Eğer bu kremi kullanacaksanız kesinlikle doktorunuzun reçete etmesini söylemelisiniz. Aile doktorunuz bile size bu kremi rahatlıkla yazabilir. Asla kafanıza göre bilinçsiz ilaç yada krem kullanmayınız. ANESTOL %5 30.GR pomad 2019 fiyatı 14.15 TL‘dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir