Altın sütünün faydaları nelerdir? Altın sütü nasıl yapılır? Gece yatmadan önce içerseniz…

Yatmadan önce içilince vücudu uykudan yenileyen mucize içecek olan altın sütün ne olduğunu biliyor musunuz? Güçlü bir antioksidan olan altın sütü; süt, zerdeçal, bal ve ceviz gibi besinler karıştırılarak elde edilir. Peki altın sütü faydaları nelerdir? Altın sütü nedir? Altın sütünün içinde neler var? Altın sütü nasıl yapılır? Gece yatmadan önce içerseniz ne olur? İşte tüm soruların yanıtı…

Zerdeçal, karabiber, zeytinyağı ve hindistan cevizi gibi sağlıklı besinleri süte ilave ederek elde edilen altın sütünün saymakla bitmeyen faydaları vardır. Bunun yanı sıra içerisine bal da ilave edilebilir. Bu karışımı gece yatmadan önce tükettiğinizde vücudun uyku esnasında yenilenme hızını artırır. Uzmanlar hemen hemen herkesin düzenli tüketmesini tavsiye ettiği bu karışım yüzyıllardır mutfakların sırrı olarak üretilir. Özellikle kozmetik ürünlerin olmadığı ve alternatif tıpta kullanılan bu karışım Osmanlı’daki kadınlarında güzellik sırrıdır. İçeriğindeki zerdeçal ve karabiber ile hücreleri yenilerken. zeytinyağı ve hindistan cevizi ile de daha parlak ve canlı görünüm sağlar. 

ALTIN SÜTÜNÜN FAYDALARI NELERDİR?

Bu sütün içerisinde birden fazla antioksidan olduğundan bir bardağı bir tüm vücudun serbes radikalli hücrelerde temizlenmesini ağlar. Güçlü bir antioksidan olan bu karışım aynı zamanda bağışıklıkta zararlı virüslere karşı koruma kalkanı oluşturur.

Vücuttaki deforme olmuş hücreleri yenileyerek sadece cildi güzelleştirmez. Aynı zamanda saçların daha parlak görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra sinir sistemindeki hücreleri de yenilediğinden stres, depresyon ve yorgunluk gibi rahatsızlıkların riskini azaltır.

Vücudun ihtiyacı olan günlük enerjinin 5 katını sağlar. Gün içerisinde daha dinç sağlıklı görünmesinizi sağlarken uzun süre tokluk hissi verir. Bu saye de diyet listelerinde ilk sıralarda yerini alır. Mide ve bağırsaklarda gün içerisinde bazı besinlerden dolayı oluşan toksinlenmeyi engelleyerek daha sağlıklı fonksiyon göstermelerini destekler. 

Tüm vücuttaki zararlı hücreleri idrar yolu ile attar. İçerisinde bulunan besinler vücuttaki hormon düzeyini dengelediğinden tiroid gibi hastalıkların oluşumunu önler. 

Baş ağrısı, diş ağrısı ve ağız yaralarına da iyi gelir.

ALTIN SÜTÜ NASIL YAPILIR? 

1 su bardağı yağsız süt

1 çay kaşığı kadar toz zerdeçal

1 çay kaşığı toz tarçın

1 çay kaşığı zencefil

1 çay kaşığı  süzme bal

1 çay kaşığı karabiber tozu

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeleri cezvede kısık ateşten 5 dakika kaynatınız. Daha sonra bir su bardağına alıp ılımasını bekleyiniz. Sonra balı ekleyerek tüketiniz.

Günde sadece bir bardak tüketilmelidir. Ya kahvaltıdan önce ya da uyumadan önce tüketebilirsiniz. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir