Aknefloxs krem ne işe yarar? Aknefloxs krem nasıl kullanılır? Aknefloxs krem fiyatı

Ergenlik dönemindeki sivilceleri gidermek için adeta bir kalkan görevi gören Aknefloxs krem son zamanların en popülr ilaçları arasında yer alıyor. Sizler de sivilcelerini gidermek için Aknefloxs krem kullanmak istiyor ve nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız hazırladığımız içeriği okuyabilirsiniz. Aknefloxs krem ne işe yarar? Aknefloxs krem nasıl kullanılır? Aknefloxs krem fiyatı haberimizin detaylarında.

Etken maddesi Nadifloksasin olan Aknefloxs krem sadece eczanelerde satılan bir sivilce ilacıdır. Bakterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engelleyerek, bakterilerin neden olduğu iltihabi cilt bozukluklarında (sivilcelerde) yararlı bir antibiyotik olan Aknefloxs krem mutlaka uzmanların önerisi üzerine kullanılması gereken bir ilaçtır. Özellikle buluğ çağındaki gençlerde görülen sivilceleri gidermek için Aknefloxs krem kullanabilirsiniz. Yüzde özellikle alın bölgesinde, alna ya da enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği sonucu oluşan içi irin dolu (cerahatlı) kabartılar ve pembe-kırmızı kabartılarla belirgin sivilcelerin (akne vulgaris) giderilmesine de yardımcı olmaktadır. 

Akıntılı lezyonlar, kesik, kuru, çatlak, tahriş olmuş veya egzamalı  ciltlere ya da rüzgar ve güneş yanığı oluşmuş ciltlerde kesinlikle kullanılmaması gereken bir ilaçtır.

Kremi sürdüğünüz yerlerde sarı lekeler oluşabilir.

AKNEFLOXS KREM NASIL UYGULAR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Aknefloks kremi öncesinde yıkayıp kuruladığınız cildinize sabah ve yatmadan önce olacak şekilde günde 2 kez ince bir tabaka halinde, bir parça pamuk aracılığıyla sürün. İlacı gözlere ve dudaklara temas ettirmekten kaçının. Tedavi süresi yaklaşık 8 haftadır. İlacı sürdükten sonra  güneşe çıkmamaya özen gösteriniz. 

AKNEFLOXS KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminizi bilgilendiriniz.

AKNEFLOXS KREM FİYATI

Aknefloks %1 30 mg kremin 2020 güncel satış fiyatı 39.93 TL‘dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir