Acnedur merhem ne işe yarar ve cilde faydaları nelerdir? Acnedur merhem kullanım rehberi

Sivilcelerinden şikayetçi olanların uzman önerisiyle mutlaka kullanılması gereken bir kremle sizleri tanıştırıyoruz. Sadece eczanelerde satılan Acnedur krem kısa sürede sivilcelerin yok olmasına olanak sağlıyor. Peki Acnedur merhem ne işe yarar ve cilde faydaları nelerdir? işte sorunun yanıtı:

Etken Maddesi Tetrasiklin hidroklorür olan Acnedur merhem, bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarına karşı etki gösteren bir antibiyotiktir. Sivilce ve diğer cilt enfeksiyonlarında uzman doktorların önerdiği bu merhem, antibiyotik ilaçlar grubunda yer alıyor. Oluşmuş (cerahatlı) veya yeni oluşmaya başlamış kırmızı-pembe kabarcıklarla belirgin sivilcelerin içine nüfuz eder ve iltihabı kurutur. Yüzde alın bölgesinde, yanaklar, alna veya  enseye yakın saç diplerinde, erkeklerde sakal bölgesinde, kalça bölgesi, sırt bölgesinde, omuzlarda ve genital bölgede görülen sivilcelerin giderilmesini sağlar. 

Tedaviden iyi sonuç alabilmek için yüzünüzün temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Kremi sürdükten sonra mümkün olduğunca güneşe çıkmayın. Tedavi sırasında tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası gibi ürünler kullanmamalısınız.

ACNEDUR MERHEM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. lacı uygulayacağız sivilceli bölgeyi yıkayıp, iyice kurulayınız. Kremi sivilceli cilt bölgesini tamamen kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde sürünüz ve hafif hareketlerle ovuşturarak cildinize yedirilmesini sağlayınız. Günde azami 2 veya 3 defa sürülebilir.

Bu ilacı yüzünüzdeki sivilceler için kullanıyorsanız, sabahleyin  ve akşamları yüzünüzü yıkadıktan sonra, iyice kurulayıp öyle sürünüz. 

ACNEDUR MERHEM FİYATI

20 gramlım tüplerde satılan Acnedur merhem fiyatı 40.04 TL’dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir