Açık karamel saç rengi nasıl elde edilir? Açık karamel saç rengi kimlere yakışır?

2019’un en popüler saç rengi arasında yer alan açık karamel, her yaştan kadına yakışan ve oldukça havalı gösteren bir modeldir. Genellikle kuaförlerin 250-350 TL arasında yaptıkları saç boyasını evde kendi ellerinizle ve doğru adımlarla karemel saçı elde edebilirsiniz. Nasıl mı? Açık karamel saç rengi evde nasıl yapılır detaylı bir şekilde haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Açık karamel saç rengi; açık sarı, açık kahve, bej ve altın tonlarının birleştiği saçlar harmoniden oluşur. Hem açık tonlarda  hem karamel tonlarının birleştiği bir saç rengi isteyenlerin çok beğendiği renk tonu, 2019 yaz sezonuna damgasını vuruyor. Hafif bronzlaşmış tenle buluşan açık karamel renk tonu, inanılmaz doğal ve genç gösteriyor. İsterseniz makyajsız bir şekilde de kullanabileceğiniz açık karamel saç rengi, güzelliğinize güzellik katacak. Kuaförlerde yüksek fiyatlara yapılan açık karamel saç rengini evde kolayca yapmak isterseniz mutlaka yazımızı incelemelisiniz.

PEKİ AÇIK KARAMEL RENGİ NASIL YAPILIR?

Saçınıza açık renk bir zemin oluşturmak için direkt açıcı yani oryel kullanarak açmanın haricinde, saç renginizi yavaş yavaş boya yardımıyla açıp, üzerine açık karamel rengini deneyebilirsiniz. İlk başta kullanmaya başladığınız boya ile saç renginiz birden açılmaz. Her boya zamanınız geldiğinde bir önce kullandığınızdan bir açık tonu uygulamalısınız. Böylelikle saçı yavaş yavaş açma işlemi gerçekleşir. Bu durumda sarı tonları yerine arada turuncu tonlar da yer alabilir. Kumral, açık kumral ve sarı saçlılar ise bu saç rengini doğrudan saçına uygulayabilir. Tek hamle ile saç rengini değiştirebilir. İlk boyamada karamelin baskın olduğu görülse de saçı kullandıkça ve yıkadıkça açık karamel rengini almaktadır. Bu rengin aktığını göstermez. Rengin oturduğunun göstergesidir.

AÇIK KARAMEL KİMLERE YAKIŞIR?

Bu saç rengi özellikle beyaz tenli ve güneşten bronzlaşmış ciltli kadınlara çok yakışır. Adeta bronzluğu tamamlar. Karamelin olabilecek en açık tonudur. Her türlü saç kesimine açık olan bu karamel tonu, yine karamelin kendini iyice göstermesi için uzun saçlarda kullanılması tavsiye edilir. Orta boy kesimlerde de ise uzun saç etkisi gösterir. Uzun saçlara uygulanan katlı kesimler ve özellikle yüzün ön tarafına gelen saçların yuvarlak halde kesilmesi, bunun yanında yüz müsait ise kahkül kestirmesi sonucun etkisini arttıracaktır. Saçları şekillendirirken doğal dalgalar kullanmak ya da yataktan yeni kalkmış gibi toplamak sizi her zaman sokağa çıkmaya hazır halde gösterir. Renginden dolayı ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Sarı karamel renginde olduğu gibi koyu renk saçlı kadınların bu saç rengini kullanmaları önerilmez.

Makyaj için tavsiyeler arasında yer alan en önemli detay ise; cildinizi parlak ve ışıltılı gösterecek ince bir tabaka fondötenden faydalanmanız üzeredir. Bununla birlikte kullanılan kırmızı ruj, siyah eyeliner ve siyah rimel ise farkı farketmenizi sağlayacaktır. Açık karamel rengini kullanırken gözlerin belirgin hale getirilmesi esastır. Açık bejden başlayıp, toprak tonlarına kadar uzanan bir far paleti işinizi görecektir. Ayrıca yeşil ve ela gözler için haki, mavi gözler için lacivert, siyah ve kahverengi gözler için siyah far, gece makyajı için tavsiye edilir. Gözleri belirgin hale getirince, doğal tonlarda kullanılan bir ruj yeterli olacaktır. Pembe veya şeftali rengi allık ise makyaj çantanızın olmazsa olmazı arasında olmalıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir