3 hareketle fit karın! Suda yapabileceğiniz en etkili karın hareketleri

Bölgesel zayıflamada etkili olan egzersiz hareketleri ile spor yapmayı hem eğlenceli hale getirebilir hem de fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Suda yapılabilecek basit ve etkili egzersiz hareketleri ile son derece fit bir karna sahip olabilir, istediğiniz bölgedeki fazlalık yağları hızlı bir şekilde eritebilirsiniz. Havuzda yapılabilecek en etkili egzersiz hareketleri neler? Yazın yapabileceğiniz su egzersizleri:

Bunaltıcı sıcak havalarda kendinizi buz gibi derin sulara atacağınız tatil mekanlarında hem keyif dolu dakikalar geçirmek hem de etkileyici bir vücuda sahip olmak istiyorsanız ekstra vakit harcamanıza gerek kalmadan suda yapabileceğiniz hareketleri sizler için ele aldık. Suyun gücü ile birlikte bölgesel zayıflama konusunda etkisini çabuk görebileceğiniz işe yarar hareketlerle fit bir bedene sahip olabilirsiniz. Uzun zamandır hayal ettiğiniz ince ve kıvrımlı bir bele sahip olmak için düzenli uygulamanız gereken hareketleri ihmal ettiyseniz bir de benzer hareketleri suyun içinde deneyerek formunuzu koruyabilirsiniz. Suyun içinde hem yapması kolay hemde eğlendirerek zevk almanızı sağlayacak 3 etkili karın egzersiz hareketini yapabilirsiniz. Sadece egzersiz yapmakla aynı zamanda sağlıklı beslenmeye de dikkat edilmesi tavsiye edilen örnek diyet listelerini doktor onayı ile uygulayabilirsiniz. Sıcak havalarda terleme sorununu önlemek adına su altında yapabileceğiniz en etkili egzersiz hareketlerini uygulanışları ile beraber sizlere derledik! 

SUDA YAPILABİLECEK ETKİLİ KARIN HAREKETLERİ

1- YÜZME TAHTASIYLA AYAK ÇIRPMA HAREKETİ

Simit, kolluk, can yeleği, yatak ya da kum-kova setleri gibi deniz ürünlerini kolaylıkla bulabileceğiniz dükkanlarda yüzme tahtası ile spor yapabilirsiniz. Yüzme tahtasını tutup kollarınızı öne doğru uzatarak ayaklarınızı çırpın. Bu sırada göbeğin omurgaya ve havuzun dibinden yukarı, uzağa doğru çektiğinizi düşünün. Gücünüz yettiğince bu egzersizi denemeye çalışın.

2- KOL VE KARIN EGZERSİZİ

Ayaklarınız yere basacak şekilde dizleri göğsünüze kadar yani yukarı doğru çekin. Kendinizi geriye bırakıp iki bacağınızı da düz pozisyonda tutarak pike pozisyonu oluşturun. V şeklinde olan vücudunuzu 3 sn. kadar tutmaya çalışın. Karın kasları için bu hareket çok önemlidir. Daha sonra kollarınızdan güç alıp ayakta durun. 10 defa bu egzersizi uygulayın.

3- YAN KARIN ÇALIŞTIRMA HAREKETİ

Simit bölgesi çevresindeki yan karın kaslarındaki yağları eritmek için ayaklarınızı omuz mesafesinde açın. Ardından dirseğiniz suya batıncaya kadar yana eğilin. Yavaşça dik pozisyona gelip ayakta durunca karın kaslarınızı sıkmaya dikkat edin. Aynı hareketi diğer bölge için tekrarlayıp toplamda 8 defa uygulayın.

GÖBEK ERİTMENİZE YARDIMCI OLACAK KÜR TARİFİ:

Kilo verirken en zor eriyen yağlar karın bölgesinde bulunur. Eğer karın bölgenizde bulunan yağları kolaylıkla eritmek istiyorsanız size vereceğimiz bu kür tarifini uygulayabilirsiniz. 

Malzemeler:

Yarım limon suyu
3 Yemek kaşığı kadar yarım yağlı yoğurt
1 çay kaşığı pul biber (Pul biber yerine zencefil veya zerdeçal)

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Tüm malzemeleri bir kabın içinde karıştırın. 

Gece uyumadan önce bir kase karışımdan tüketin. 

Bu kürü 2 hafta boyunca aralıksız olarak uygulayın. 

HAVUZDA YA DA DENİZDE YAPILABİLECEK EN ETKİLİ EGZERSİZLER

Tatil için tercih ettiğiniz yerde imkanlara göre denizde ya da havuzda spor hareketlerini uygulayarak bacak gölgesinde incelme sağlayabilirsiniz. Bir yandan serinlerken bir yandan kaslarınızın güçlü olmasını sağlayacak etkili hareketlerle ince bacaklara sahip olabilirsiniz.

1- KNEE UP:

Bir bacağınız yere sabit olacak şekilde durur diğerinid e yukarı kaldırıp indirerek uygulayacağınız harekette sağ bacağı 16 sol bacağı da 16 olmak üzere 4 set uygulayın. Böylelikle yağ yakımı hızlanacak, karın, bacak ve kalça kasları hareketlenecektir.

2- PEDAL ÇEVİRME HAREKETİ:

Sırtınızı havuz kenarına doğru kalçanızla beraber yaslayıp kolları kenara açın. İki dizinizi de yukarı çekip ayakları öne iterek bisiklet sürüyormuş gibi 2 dakika çevirme işlemi uygulayın. 3 set boyunca tekrarlayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir